Klüpfel Volker, Kobr Michael

Volker Klüpfel i Michael Kobr

mosimageVolker Klüpfel (rocznik 1971) przez wiele lat mieszkał w Altusried, w regionie Allgäu. Był współtwórcą przedstawień pod gołym niebem i wielu inscenizacji w miejscowym teatrze Theaterkästle. Jego pasją jest pisanie kryminałów. Klüpfel, redaktor kulturalny dziennika „Augsburger Allgemeine Zeitung”, studiował nauki polityczne, dziennikarstwo i historię w Bambergu, a następnie pracował w redakcji jednego z amerykańskich dzienników i rozgłośni Bayerischer Rundfunk.

Michael Kobr (rocznik 1973) jest z wykształcenia nauczycielem języka niemieckiego i francuskiego. Jednak wieczorem – po dokładnym sprawdzeniu klasówek – ten urodzony w Kempten mieszkaniec Allgäu zasiada do komputera, by oddać się swojej drugiej pasji. Kobr to entuzjasta pisania kryminałów. Zresztą ten gatunek od dawna go pasjonował. Najchętniej sięga po prozę Georgesa Simenona, opisującą przypadki komisarza Maigreta.

Do tej pory autorzy napisali pięć książek poświęconych komisarzowi Kluftingerowi. Nakładem wydawnictwa Akcent w 2011 roku ukażą się trzy kryminały tych autorów: Szczodre Gody, Operacja Seegrund, Święty patron.

Udostępnij artykuł