Morderca znad Green River, Ann Rule

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 10 sierpnia 2022

Morderca znad Green River. Historia polowania na najokrutniejszego zabójcę w historii Stanów Zjednoczonych

Autor: Ann Rule
Przekład: Aleksandra Radlak
Wydawnictwo: SQN
Premiera: 10 sierpnia 2022
Liczba stron: 618
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Jedna z największych zagadek kryminalnych Ameryki, rozwiązana po 20 latach śledztwa i opisana w mistrzowskim stylu przez królową true crime – Ann Rule.

Historia wieloletniego polowania na najbardziej zachłannego seryjnego mordercę, jakiego znała Ameryka. W latach 80. Gary Ridgway w okolicach Seattle w bestialski sposób pozbawił życia 49 kobiet, choć policja twierdzi, że mogło być ich nawet dwukrotnie więcej.

Jak to możliwe, że przez tyle lat był nieuchwytny? Dlaczego wymykał się stróżom prawa, którzy cały czas mieli go w zasięgu wzroku? Jakie odrażające tajemnice skrywał jego zbrodniczy umysł? I przede wszystkim – kim były jego ofiary, dlaczego właśnie one stały się łatwym łupem dla Mordercy znad Green River?

Ann Rule drobiazgowo opisuje dwie dekady intensywnej pracy śledczej: zbierania dowodów, analizowania śladów, typowania sprawców. Nie pomija też pomyłek w dochodzeniu. Oddaje również hołd każdej z ofiar Ridgwaya, nakreślając szczegółowe portrety każdej z nich.

I po raz kolejny przekonuje się, że bestia jest tuż obok niej…

 

Ann Rule (1931-2015) –amerykańska pisarka kryminalna, autorka 33 książek i 1400 artykułów, głównie o sprawach karnych. Absolwentka psychologii, ukończyła kursy z dochodzenia na miejscu zbrodni i administracji policyjnej. Prowadziła własne seminaria dla organów ścigania dotyczące seryjnych morderstw, sadystycznych socjopatów, kobiet morderczyń i przestępstw, które interesują masowe media. Była członkiem grupy zadaniowej Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, która utworzyła Program Zatrzymywania Przestępców z Przemocą (VI-CAP). Osiem książek jej autorstwa zostało zekranizowanych, a nad kolejnymi trwają prace. Dwukrotna laureatka Anthony Awards, trzykrotnie nominowana do Edgar Awards. Otrzymała również Nagrodę Gubernatora Stanu Waszyngton. Była aktywną działaczką grup wsparcia dla ofiar brutalnych przestępstw i ich rodzin, a także grup wsparcia dla dzieci po traumatycznych przeżyciach. Współtworzyła również programy pomocy dla osób maltretowanych.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Morderca znad Green River. Historia polowania na najokrutniejszego zabójcę w historii Stanów Zjednoczonych" Ann Rule

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Ted Bundy. Bestia obok mnie, Ann Rule

Dziennikarka pisząca o okrutnych zbrodniach popełnianych na młodych dziewczynach dowiaduje się, że mordercą jest jej bliski znajomy. Brzmi jak fabuła niezbyt wiarygodnej ...

22 listopada 2021

NOWOŚĆ

Ted Bundy. Bestia obok mnie, Ann Rule

Pierwsze polskie wydanie klasyki true crime!

28 lipca 2021