Męczennicy na płótnie, Hanna Szczukowska-Białys

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 31 maja 2024

Męczennicy na płótnie

Autor: Hanna Szczukowska-Białys
Wydawnictwo: SQN
Premiera: 19 czerwca 2024
Liczba stron: 512
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Dzieło ma być doskonałe, więc „dobre” obrazy należy niszczyć.

Bydgoszcz dochodzi do siebie po ostatnich makabrycznych wydarzeniach, a komisarz Bondys próbuje ułożyć swoje życie prywatne, ale przed nim kolejna – dużo trudniejsza – łamigłówka.

Z Brdy wyłowione zostaje ciało starszej kobiety – związane na plecach ręce i rana kłuta brzucha są dla śledczych oczywistym znakiem: to nie było przypadkowe utonięcie. Kiedy kolejną ofiarą staje się kilkuletni chłopiec, potwierdzają się najgorsze obawy Bondysa i jego zespołu – ponownie będą musieli zmierzyć się z seryjnym mordercą.

Czas ucieka, a kolejne ślepe uliczki i poszlaki zakłócają śledczym obraz niczym źle dobrane farby. Czy zdążą powstrzymać morderczą pasję, zanim panoramę miasta splami krew kolejnych ofiar? Jak niewiele trzeba, żeby pasja stała się obsesją, a tajemnice z przeszłości ujrzały światło dzienne?

„Męczennicy na płótnie” to drugi tom serii kryminałów z komisarzem Bondysem, charyzmatycznym śledczym, który nie tylko stara się powstrzymać seryjnego mordercę, lecz także walczy z demonami własnej przeszłości…

Hanna Szczukowska-Białys to autorka, której potencjał wysoko oceniają m.in. Robert Małecki i Maciej Siembieda. Laureatka konkursu na opowiadanie kryminalne, uczestniczka licznych warsztatów z pisarzami gatunku i absolwentka dwóch kursów Maszyny do pisania.

Seria kryminałów z komisarzem to jej debiut.

Posępny protagonista, z którym chce się spędzać czas, nieoczywiste miasto, do którego miłością można się zarazić, i mroczna zagadka w oparach artystycznego uniesienia. Rasowy kryminał, w który wsiąka się bez wahania. Nie mogę się doczekać kolejnych części!

Filip Kosior

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Męczennicy na płótnie" Hanna Szczukowska-Białys

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Robaki w ścianie, Hanna Szczukowska-Białys

Przekonująca historia kryminalna, mocno osadzona w konkretnej rzeczywistości, z rzeczami właściwymi dla miejsca i czasów.

04 kwietnia 2024

NOWOŚĆ

Robaki w ścianie, Hanna Szczukowska-Białys

Każda rodzina ma swoje sekrety i swoje robactwo ukryte w ścianach – wystarczy tylko poruszyć pierwszą deseczkę…

13 marca 2024