Zapowiedź drugiego dnia MFK 2020

Autor:
Data publikacji: 29 października 2020

Choć Międzynarodowy Festiwal Kryminału przeniósł się w tym roku do Internetu, pozostaje wierny swoim tradycjom. Dlatego w programie MFK 2020 znajdziecie, jak zawsze, wykłady i dyskusje.

Drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Kryminału zaczniemy wykładami. Od kilkunastu już lat organizujemy je z myślą o uczestnikach kryminalnych warsztatów literackich, czyli przyszłych pisarzach, dlatego wykładowcy poruszają tematy istotne dla adeptów tego zawodu. Ale oczywiście słuchać mogą wszyscy! Czwartek, 5 listopada, rozpoczniemy zatem od opowieści Marcina Wrońskiego o uwięzionych w cyklach (godz. 16.00), a po nim Jakub Ćwiek opowie o historiach sensacyjno-kryminalnych, które toczą się bez udziału tych dobrych (godz. 17.00). 

O 18.00 gośćmi festiwalu będą autorzy wydawnictwa Marginesy: Anna Kańtoch, Wojciech Chmielarz i Jakub Ćwiek. Cała trójka ma w swoich pisarskich życiorysach krótsze lub dłuższe spotkania z fantastyką. I właśnie o przekraczaniu granic gatunku opowiedzą Jackowi Antczakowi. 

Wydarzenie na Facebooku

Literatura anglosaska miała olbrzymi wpływ na twórczość kryminalną, to nie podlega dyskusji. Ale na pytania, jak konkretnie wpłynęła na polską literaturę i co dała pisarzom, spróbują o 20.00 odpowiedzieć Gaja Grzegorzewska, Jakub Szamałek i Klaudiusz Szymańczak, pod czujnym okiem Marty Guzowskiej. 

Wydarzenie na Facebooku

Wojciech Chmielarz: fot. Wojciech Rudzki
Jakub Ćwiek: fot. Max Pflegel
Marta Guzowska: fot. Wojciech Rudzki
Gaja Grzegorzewska: fot. Krzysztof Łysek
Anna Kańtoch: fot. Piotr Kamiński
Klaudiusz Szymańczak: fot. Weronika Ławniczak
Marcin Wroński: fot. Marcin Łobaczewski

 

Transmisje z wydarzeń będzie można oglądać na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego. Pełny program znajdziecie tutaj.

 

Patronem medialnym festiwalu jest serwis lubimyczytać.pl.

Udostępnij