Zapowiedź czwartego dnia MFK 2020

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 31 października 2020

W festiwalową sobotę dowiemy się wreszcie, kto spośród siedmiu nominowanych otrzyma Nagrodę Wielkiego Kalibru! Ale zanim poznamy laureatów, posłuchamy o kryminale na ekranie i spotkamy się z Zygmuntem Miłoszewskim.

Festiwalowe wydarzenia rozpoczynamy od dyskusji o kryminale na ekranie, w której wezmą udział trzej goście: Igor Brejdygant, Wojtek Miłoszewski i Jarosław Sokół. Wszyscy są scenarzystami i jednocześnie autorami powieści kryminalnych lub sensacyjnych. Zapowiada się gorąca dyskusja! Start o 16.00. 

Wydarzenie na Facebooku

A o 17.30 rozpocznie się spotkanie z laureatem Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru. W tym roku nagroda przyznawana za całokształt twórczości trafi do rąk Zygmunta Miłoszewskiego, dwukrotnego laureata Nagrody Wielkiego Kalibru, autora między trylogii o prokuratorze Szackim. Spotkanie poprowadzi Irek Grin.

Wydarzenie na Facebooku

O 19.00 spotkamy się, by poznać tegorocznego laureata Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru. Zanim jednak dowiemy się, w czyje ręce trafią nagrody, Irek Grin zada nominowanej siódemce – Tomaszowi Duszyńskiemu, Marcie Guzowskiej, Michałowi Kuzborskiemu, Robertowi Małeckiemu, Jędrzejowi Pasierskiemu, Jakubowi Szamałkowi i Idzie Żmiejewskiej – pytania od czytelników. Jeśli też chcielibyście ich o coś zapytać, zajrzyjcie na wydarzenie!

 Wydarzenie na Facebooku

 

Igor Brejdygant: fot. Adam Pluciński/ Move Picture 
Wojciech Miłoszewski: fot. Kuba Celej

 

Transmisje z wydarzeń będzie można oglądać na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego. Pełny program znajdziecie tutaj.

 

Patronem medialnym festiwalu jest lubimyczytać.pl.

Udostępnij