Rusza konkurs na opowiadanie kryminalne

Autor: materiały organizatora
Data publikacji: 10 marca 2024

Premiera: 10 marca 2024

Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne (lub szkic takiego opowiadania). Nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 5–8 czerwca 2024, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2024. 

Podczas piętnastu poprzednich edycji nagrodziliśmy już ponad dwustu pięćdziesięciu uczestników, a kilkanaścioro z nich wydało swoje powieści, wśród nich Marta Guzowska i Robert Małecki – laureaci Nagrody Wielkiego Kalibru, przyznawanej najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej. Dlatego zdecydowanie warto próbować!

Do konkursu należy zgłaszać opowiadania kryminalne lub sensacyjne, w którym istotną rolę odegra Ogród Zoologiczny we Wrocławiu (lub szkic takiego opowiadania).

Termin zgłoszeń mija 10 kwietnia 2024 roku. Spośród autorów wszystkich nadesłanych prac jury złożone z przedstawicieli Wydawnictwa EMG oraz Biura Promocji Urzędu Miasta we Wrocławiu wyłoni maksymalnie 15 osób, które wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich. Celem warsztatów jest opracowanie zakwalifikowanych opowiadań lub szkiców opowiadań w taki sposób, by nadawały się do druku. Organizatorzy pokrywają koszty pobytu zwycięzców. Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie podana do publicznej wiadomości na stronach Portalu Kryminalnego do 13 maja 2024. 

Podobnie jak w poprzednich latach, warsztaty będą się składać z części ćwiczeniowej oraz wykładów. Przez trzy dni zwycięzcy konkursu będą pracować w trzech grupach pod opieką trenerów, czwarty dzień zostanie poświęcony zagadnieniom, które pozwolą przyszłym pisarzom poznać nieco sekretów branży: rynkowi wydawniczemu w Polsce oraz praktycznym zastosowaniom prawa autorskiego. Nazwiska trenerów poznamy w najbliższym czasie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zaakceptować regulamin konkursu.

Udostępnij