Projekt Usłysz Kulturę!

Autor: materiały organizatorów
Data publikacji: 03 marca 2023

„Usłysz Kulturę!” Audioteka zaprasza scenarzystów do tworzenia historii kryminalnych.

 Już 3 marca rozpocznie się pierwsze tegoroczne Wezwanie w ramach programu „Usłysz Kulturę”. Tym razem projekt będzie kierowany do twórców scenariuszy o tematyce kryminalnej, którzy chcą rozwinąć swój warsztat i wkroczyć na nową ścieżkę kariery. Wyróżnionym autorom dobrze opowiedzianych, trzymających w napięciu historii, Audioteka udzieli wsparcia w dalszym rozwoju pomysłu czy też scenariusza.

Projekt „Crime story” podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się 3 marca. Wraz z nim odbędzie się webinarium zorganizowane wspólnie ze StoryLab.pro, skierowane do twórców zainteresowanych udziałem w projekcie. W spotkaniu online swoją wiedzą o pisaniu scenariusza do audioserialu podzielą się popularni, doświadczeni w tej materii pisarze: Wojciech Chmielarz oraz Jakub Ćwiek, autorzy audioserialu „Skowyt” (w rolach głównych m.in. Antoni Pawlicki i Piotr Stramowski). Jego uczestnikiem będzie także prezes zarządu Audioteki, Arkadiusz Seidler. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy skorzystać z formularza rejestracji.

Scenarzyści będą mogli wysyłać swoje zgłoszenia w terminie od 3 do 28 marca br. Będzie to pierwszy etap konkursu, którego wyniki zostaną ogłoszone 28 kwietnia. Laureaci tej części Wezwania wezmą udział w spotkaniach przygotowujących do drugiego i ostatniego etapu, który zaplanowano w dniach od 8 do 12 maja. Wyróżnieni uczestnicy będą proszeni o przesłanie swoich finalnych projektów do 16 czerwca. Ostateczne wyniki Wezwania zostaną ogłoszone 28 lipca, a wybrane scenariusze będą miały szansę na realizację.

Już po raz kolejny współorganizatorem Wezwania jest akademia StoryLab.pro, która specjalizuje się w organizacji profesjonalnych warsztatów, kursów i innych wydarzeń przeznaczonych dla scenarzystów oraz pisarzy. W ten sposób umożliwia twórcom przygotować się do działania w dynamicznej branży audiowizualnej i wydawniczej.

Do tej pory, w ramach programu „Usłysz Kulturę”, zostało wyprodukowanych już kilkanaście słuchowisk, wśród nich m.in. pierwszy w Polsce musical audio „Jestem kim chcesz”, audioserial „Lodowa przełęcz” o niewyjaśnionej do dzisiaj tragedii w Tatrach, przeznaczone dla najmłodszych, kołyszące do snu „Szeptanki zasypianki” czy audioserial „Burchot”.  

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej organizatorów.

Udostępnij