Polecamy w TV - 07 - 13.V

Autor: Redakcja
Data publikacji: 08 maja 2007

Psy 2. Ostatnia krew 1994, Polska

TVP 2  09.05.2007 (Środa), godzina: 23:15 
  


czas trwania: 99 minut
/tylko dla dorosłych/

reżyseria: Władysław Pasikowski
scenariusz: Władysław Pasikowski
zdjecia: Paweł Edelman

występują:
Bogusław Linda, Cezary Pazura, Magdalena Dandourian, Artur Żmijewski,

Akcja "Psów 2" rozpoczyna się w momencie, gdy po czterech latach spędzonych za kratkami Franc Maurer wychodzi na wolność. Zostaje zaangażowany przez Radosława Wolfa, handlarza bronią, który właśnie wrócił z Serbii. Maurer wciąga do gangu swego dawnego kolegę z policji, "Nowego". Nie wie, że "Nowy" przez cały czas utrzymuje kontakt z majorem Bieniem z policji. Maurer, Wolf i "Nowy" jadą na Ukrainę, by odebrać pieniądze od Rosjan.     


Człowiek ze złotym pistoletem(Man with the golden gun)

TVP2 13.05.2007 (Niedziela), godzina: 21:05


1974, Wielka Brytania
czas trwania: 120 minut
/dozwolone od lat 12/
reżyseria: Guy Hamilton

występują:Roger Moore, Christopher Lee, Britt Ekland.

Drugi film z "bondowskiego" cyklu z udziałem Rogera Moore‘a, następcy Seana Connery. Tym razem partneruje mu pochodząca ze Szwecji blond piękność Britt Ekland, swego czasu jedna z czterech żon Petera Sellersa, znana m.in. z filmów "Pogoń za lisem", "Weekend w Palm Springs" czy "Klub upiorów". Kolejną ofiarą słynnego płatnego mordercy Scaramangi, zwanego też "Człowiekiem ze złotym pistoletem", ma być brytyjski agent James Bond. Złota kula, bo takich tylko używa Scaramanga, przesłana na jego nazwisko do londyńskiej siedziby tajnych służb Jej Królewskiej Mości, nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości. Zamiast uciekać przed swym prześladowcą, Bond postanawia wyjść naprzeciw niebezpieczeństwu.


ŚWIĘCI Z BOSTONU(The Boondock Saints)


ale kino!:
17 lutego 2007 (premiera)
najbliższe emisje: 8 maja, wtorek, godz. 00:0517 maja, czwartek, godz. 02:1523 maja, środa, godz. 23:30


film sensacyjny, Kanada/USA, 1999, 110 min
reżyseria: Troy Duffy

obsada: Willem Dafoe, Sean Patrick Flanery, Norman Reedus, David Della Rocco    

Porównywana do filmów Tarantino opowieść o dwóch braciach, którzy w imię Boga mordują bostońskich przestępców nie trafiła do amerykańskich kin z powodu zbyt drastycznej fabuły. Dwaj irlandzcy bracia, Connor (Sean Patrick Flanery) i Murphy (Norman Reedus) MacManusowie odkrywają w sobie moc, która całkowicie zmieni ich życie. Na co dzień obaj - mimo gruntownego wykształcenia - zajmują się prowadzeniem rzeźni (praca ta wydaje się idealnie pasować do ich ambicji i charakterów). Kiedy jednak w dzień św. Patryka ich ulubiony pub zostaje zaatakowany przez rosyjskich mafiosów, bracia nieoczekiwanie odkrywają w sobie mordercze zapędy. Błyskawicznie rozprawiają się z mafiosami, w cudowny niemal sposób unikając przy tym własnej śmierci, co sprawia, że po Bostonie zaczyna krążyć plotka, iż bracia są... święci.  Oni sami w noc po zabójstwie słyszą głos, który namawia ich do czynnej i jak najbardziej zbrojnej walki ze złem. Pewni, że oto przemówił do nich Bóg MacManusowie, uzbrojeni po zęby i bardzo zdeterminowani, wyruszają  miasto, aby oczyścić je ze złodziei, dealerów, gwałcicieli i morderców. Ich "świętą" misję udaremnić chce  jednak mafia, bezlitosny morderca Il Duce (Billy Connolly) i piekielnie inteligentny agent FBI (Willem Dafoe), który ma nie tylko homoseksualne skłonności, ale z czasem wydaje się również coraz bardziej zafascynowany przedsięwzięciem Irlandczyków.    


TEKSAŃSKA MASAKRA PIŁĄ MECHANICZNĄ(The Texas Chainsaw Massacre)


ale kino!:
6 stycznia 2007
najbliższe emisje:9 maja, środa, godz. 00:0015 maja, wtorek, godz. 02:20


horror, USA, 2003, 95 min

reżyseria: Marcus Nispel

obsada: Jessica Biel, Jonathan Tucker, R. Lee Ermey, Mike Vogel, Eric Balfour, Erica Leerhsen    

"Teksańska masakra piłą mechaniczną" MARCUSA NISPELA to remake jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina, zrealizowanego w 1974 roku przez Tobe'a Hoopera według scenariusza napisanego wspólnie z Kimem Henkelem. Jego bohater, Thomas Hewitt to postać fikcyjna, ale zarówno on, jak i wiele wydarzeń zamieszczonych w filmie opiera się na wydarzeniach prawdziwych. Twórcy inspirowali się głośnym przypadkiem seryjnego mordercy Eda Geina, który stał się również podstawą takich postaci jak Norman Bates, bohater "Psychozy" Hitchcocka czy Buffalo Bill z "Milczenia owiec". Kiedy 17 listopada 1957 roku policja rozpoczęła rewizję domu Eda Geina, uważanego przez miejscowych za "wiejskiego głupka" samotnika, mężczyzna podejrzewany był jedynie o rozbój i kradzież w pobliskim sklepie. Uważano też, że może mieć coś wspólnego z zaginięciem właścicielki sklepu Bernice Worden. Dom Geina wyglądał jak wielki śmietnik, a duszący zapach zgnilizny utrudniał poruszanie się po gospodarstwie. W pewnym momencie szeryf Artur Schley zauważył rozkładającą się, pozbawioną głowy padlinę przymocowaną do sufitu. Wypatroszone zwłoki należały do Bernice Worden, matki jednego z podwładnych szeryfa. Dalsze poszukiwania przyniosły jeszcze bardziej makabryczne efekty. Oryginalna misa wykonana była z ludzkiej czaszki, abażury, fotele i kosze naciągnięte zostały ludzką skórą. W szklanych gablotach zamknięte były kobiece narządy rodne, a w szafie wisiał pas zrobiony z ludzkich brodawek, części głowy, czterech nosów i serca. Najstraszniejszy był garnitur uszyty ze skóry ofiar mordercy. Policjanci zaczęli się gubić, kiedy próbowali policzyć ile kobiet zginęło z rąk Ediego.    


OPĘTANIE JOELA DELANEYA(The Possession of Joel Delaney)


ale kino!:
1 kwietnia 2007najbliższe emisje: 14 maja, poniedziałek, godz. 22:20 
  

horror, USA, 1972, 103 min

reżyseria: Waris Hussein

obsada: Shirley MacLaine, Perry King, Lisa Kohane, David Elliott 

Okultystyczny horror z Shirley MacLaine. Młody człowiek pod wpływem kultu voodoo przyjmuje obcą tożsamość i zaczyna atakować swoją rodzinę. Norah Benson (Shirley MacLaine) jest zaradną młodą kobietą z dwójką dzieci i własnym mieszkaniem na Manhattanie. Wydaje się, że ma w życiu tylko jedno zmartwienie: swojego młodszego brata, Joela (Perry King), który od pewnego czasu zachowuje się dość zagadkowo. Nazbyt brutalnie bawi się z jej dziećmi i często zachowuje się jak ktoś obcy. Wkrótce też bez powodu atakuje gospodarza kamienicy, w której mieszka. Za tę napaść Joel trafia do szpitala psychiatrycznego, z którego wychodzi dzięki wstawiennictwu siostry. Norah postanawia, że brat zamieszka teraz z nią - wraz z lekarzami podejrzewa, że jego agresywne zachowanie może być spowodowane narkotykami. Domysły opiekuńczej siostry kończą się, kiedy w zamrażalniku znajduje obciętą głowę dziewczyny Joela, a on sam ni stąd ni zowąd zaczyna mówić płynnie po hiszpańsku z portorykańskim akcentem. Norah zdaje sobie sprawę, że za dziwnym zachowaniem Joela stoją nie narkotyki, ale coś znacznie gorszego: kult voodoo, którego stał się wyznawcą i za sprawą którego przyjął do swojego ciała duszę zmarłego seryjnego mordercy, Tonia Pereza (José Fernández) z Puerto Rico.     

Udostępnij