Majówka z kinem sensacji!

Autor: Redakcja
Data publikacji: 30 kwietnia 2007


Twardziel  


Knallhart (Niemcy, 2006)
Kryminał
czas 98 min.

Reżyseria:  Detlev Buck
Scenariusz:  Zoran Drvenkar, Gregor Tressnow

Piętnastoletni Michael (David Kross) przeprowadza się z matką (Jenny Elvers-Elbertzhagen) z prowincji do użego miasta. Nie wszystko jednak wygląda tak, jak się spodziewał. Sąsiedztwo nie jest przychylne, szkołę terroryzuje gang a matka nie ma dla niego czasu, ponieważ bardziej zajmują ją mężczyźni niż własny syn. Miasto, jego wir wydarzeń, i nowi ludzie fascynują bohatera. Nowi koledzy pokazują mu przekręty, które w atwy sposób zaostrzają smak nowego życia. Kiedy Michael zaczyna zajmować się sprzedażą narkotyków, sprawy upełnie wymykają się spod kontroli. Czy powrót do spokojnego życia będzie jeszcze możliwy?
Przeczucie  

Premonition (USA, 2007)
Thriller
czas 96 min.

Reżyseria:  Mennan Yapo
Scenariusz:  Bill Kelly


Linda traci męża w wypadku samochodowym. Jest w szoku, ale w jeszcze większą psychozę wpada, kiedy następnego dnia jej mąż pojawia się w domu cały i zdrowy. Kobieta podejrzewa, że wcześniej doznała jakiegoś złudzenia. Zaczyna ją prześladować upiorne przeczucie, że tragedia, która była jej wizją, nastąpi naprawdę. Za wszelką cenę stara się, by nie doszła ona do skutku.


Ściśle tajne  

Breach (USA, 2007)
Kryminał/Dramat/Thriller
czas 110 min.

Reżyseria:  Billy Ray
Scenariusz:  Billy Ray, Adam Mazer, William Rotko


Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Początkujący agent FBI Eric O'Neill wchodzi w grę o władzę ze swoim szefem, Robertem Hanssenem, który został ostatecznie skazany za sprzedawanie tajemnic Związkowi Radzieckiemu.

Plaga  

Reaping (USA, 2006)
Horror

Reżyseria:  Stephen Hopkins
Scenariusz:  Jacob Estes, Carey Hayes, Chad Hayes, Christopher Markus, Stephen McFeely, Brian Rousso


Kobieta znana ze swych zdolności obalania mitów udaje się do teksańskiego miasteczka, zamieszkanego przez bogobojnych mieszkańców, celem przeprowadzenia śledztwa dotyczącego wydarzeń, które okazały się 10-cioma biblijnymi plagami.Wzgórza mają oczy 2  

The Hills Have Eyes II (USA, 2007)
Horror
czas 90 min.

Reżyseria:  Martin Weisz
Scenariusz:  Alexandre Aja, Jonathan Craven, Wes Craven
Kontynuacja przebojowego horroru o monstrualnej rodzinie kanibali, która urządza "polowanie na ludzi" na odciętej od świata meksykańskiej pustyni. Tym razem jej ofiarami padają młodzi funkcjonariusze Gwardii Narodowej, którzy na pustyni odbywają swój pierwszy poważny trening.

Udostępnij