Igor Brejdygant rozpoczyna współpracę z wydawnictwem Znak

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 15 lutego 2023

Spirala

Autor: Igor Brejdygant
Wydawnictwo: Znak
Premiera: 26 kwietnia 2023

Igor Brejdygant rozpoczyna długofalową współpracę z wydawnictwem Znak.

Już 26 kwietnia 2023 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „Spirala”, czyli najnowsza książka znanego autora powieści kryminalnych, ale też scenarzysty, reżysera i fotografa, Igora Brejdyganta, którego kolejne powieści od lat znajdują się na listach bestsellerów. 

Dzięki nieprzeciętnemu wyczuciu i talentowi do pisania scen bardzo „filmowych” w swojej konstrukcji – większość książek autora cieszy się dużym zainteresowaniem branży filmowej, z której się on wywodzi. Polskim widzom znane są choćby ekranizacje jego powieści takie jak Szadź z Maciejem Stuhrem i Aleksandrą Popławską w rolach głównych, Paradoks z Bogusławem Lindą czy Rysa. Układ z Julią Kijowską, Dawidem Ogrodnikiem i Maciejem Zakościelnym.

Nowa powieść, „Spirala”, oznacza również nowy etap w karierze pisarskiej Igora Brejdyganta, związał się on bowiem z jednym z największych domów wydawniczych w kraju, krakowskim Wydawnictwem Znak, które jest ogromnie dumne z włączenia do grona swoich autorów tak wszechstronnie uzdolnionego pisarza. Planowana współpraca nie zakończy się na jednej książce i jest pomyślana na kilka lat.

– Logotyp Znaku widywałem na półkach z książkami w swoim domu rodzinnym, odkąd sięgam pamięcią – przyznaje autor. – Kiedy więc na horyzoncie pojawiła się perspektywa trafienia do zaszczytnego grona autorów publikowanych przez to wydawnictwo, nie wahałem się długo. Do tego gdy poznałem ludzi, z którymi przyjdzie mi w wydawnictwie współpracować, a wśród nich przede wszystkim pana Adriana Tomczyka, nie wahałem się już wcale.

O mocy samej „Spirali” można zresztą powiedzieć już teraz, że jeszcze przed premierą, kiedy to autor w zakulisowych rozmowach opowiadał o powieści producentom filmowym, złożono pierwsza ofertę na ekranizację nieukończonego jeszcze wtedy dzieła.

A co na temat samej książki sądzi Igor Brejdygant?

– Współpracę z wydawnictwem rozpoczynam powieścią „Spirala”, która w największym skrócie opowiada o tym, że dokonując w życiu niewłaściwych wyborów, można wpaść w korkociąg, który ściągnie nas w odmęty zła, ale także o tym, że tytułowa spirala jest drogą dwukierunkową. Można w nią wpaść, ale można się też z niej wydostać.

Najnowsza powieść Igora Brejdyganta pt. „Spirala” jest już dostępna w przedsprzedaży, a 26 kwietnia trafi do księgarń w całej Polsce.

 

fot. autora: Marta Machej

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Spirala" Igor Brejdygant

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Sieroty, Igor Brejdygant

Śmierć rodziców złamała im dzieciństwo. Teraz robią wszystko, żeby odkryć prawdę i odwrócić swoje losy.

16 listopada 2022

NOWOŚĆ

Wiatr, Igor Brejdygant

Majestatyczne, groźne Tatry. Ponure, niegościnne Zakopane. I zagadkowa śmierć pod tonami śniegu.

24 września 2021

NOWOŚĆ

Rysa, Igor Brejdygant

Nowe serialowe wydanie „Rysy” Igora Brejdyganta!

12 maja 2021

NOWOŚĆ

Układ, Igor Brejdygant

Nowy kryminał Igora Brejdyganta wciąga bez reszty w mroczny świat układów, zależności i tajemnic.

07 czerwca 2019

NOWOŚĆ

Rysa, Igor Brejdygant

„Rysa” to opowieść o Monice, policjantce po przejściach pracującej w wydziale zabójstw, która w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw dokonanych w ...

28 sierpnia 2018

RECENZJA

Szadź, Igor Brejdygant

Jest nowa powieść Igora Brejdyganta tym, czym z założenia powinna być powieść kryminalna: opowieścią o walce dobra ze złem, wzbogaconą o smutne refleksje – o naturze ...

06 listopada 2017

NOWOŚĆ

Szadź, Igor Brejdygant

„Szadź” to druga powieść Igora Brejdyganta, scenarzysty i reżysera. Książka ukazała się pod naszym patronatem.

11 października 2017

WYWIAD

Wywiad z Igorem Brejdygantem

Już jutro premiera nowej książki Igora Brejdyganta - thrillera „Szadź”. Mamy dla Was rozmowę z autorem!

10 października 2017

RECENZJA

Paradoks, Igor Brejdygant

Bohaterowie „Paradoksu” niejednokrotnie udowadniają, że dobro czy sprawiedliwość nie zawsze są zgodne z prawem.

21 grudnia 2016

NOWOŚĆ

Paradoks, Igor Brejdygant

Już dziś pod naszym patronatem ukazał się "Paradoks" Igora Brejdyganta - kryminał napisany na podstawie scenariusza serialu z Bogusławem Lindą.

12 października 2016