Złoty róg, Maryla Szymiczkowa

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 17 listopada 2020

Złoty róg

Autor: Maryla Szymiczkowa
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Premiera: 12 listopada 2020
Liczba stron: 320

Profesorowa Szczupaczyńska i sensacja na słynnym weselu.

Listopadowy ranek 1900 roku. Pod domem profesorowej na św. Jana tłoczno od gapiów – w bramie naprzeciwko znaleziono ciało mężczyzny! Jednak Zofia Szczupaczyńska tylko rzuca okiem na miejsce zbrodni. Nie ma teraz czasu rozpocząć śledztwa – pędzi do bazyliki Mariackiej na najgorętsze wydarzenie sezonu: ślub poety Rydla z chłopką!

Ale potem na weselu w wiejskiej chacie nieoczekiwanie wpada na trop wydarzeń, które pokazują morderstwo na św. Jana w nowym świetle.

Czy przenikliwa detektywka amatorka odkryje w Bronowicach coś, czego nie dostrzegł Wyspiański?

Krakowska panna Marple – spostrzegawcza, inteligentna i dociekliwa (tylko nieżyczliwi nazwaliby ją wścibską) – na tropie afery rodem z sensacyjnego serialu.

Autorkę Marylę Szymiczkową, wdowę po prenumeratorze „Przekroju” i królową pischingera, powołało do życia małżeństwo literatów: Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński, łączące wielki talent pisarski z niezrównaną wiedzą o życiu codziennym Krakowa przełomu XIX i XX wieku. Ten niezwykły duet gwarantuje pasjonującą podróż w czasie z detektywką, która wie, że tajemnice same się nie rozwiążą.

Bestsellerowa, wydawana także za granicą seria retrokryminałów.

 

Marylę Szymiczkową powołali do życia literaci:

Jacek Dehnel (ur. 1980) pisarz, poeta, tłumacz. Prowadzi bloga poświęconego międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu „Tajny Detektyw”.

 

Piotr Tarczyński (ur. 1983) tłumacz, historyk, amerykanista. Krakus od pokoleń, od dziesięciu lat na emigracji w Warszawie.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Złoty róg" Maryla Szymiczkowa

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Seans w Domu Egipskim, Maryla Szymiczkowa

Wraz z główną bohaterką wędrujemy uliczkami dekadenckiego młodopolskiego Krakowa, zaglądamy do salonów w bogatych mieszczańskich domach, do hoteli, do podejrzanych ...

20 listopada 2018

NOWOŚĆ

Seans w Domu Egipskim, Maryla Szymiczkowa

Profesorowa Szczupaczyńska na tropie nowej zbrodni.

05 lipca 2018

RECENZJA

Okiem bibliotekarza: Rozdarta zasłona, Maryla Szymiczk

To nie tylko świetnie napisana proza, ze znakomicie zarysowaną intrygą kryminalną. To również – a może przede wszystkim? – podróż w przeszłość koleją ...

20 czerwca 2017

NOWOŚĆ

Tajemnica domu Helclów, Maryla Szymiczkowa

"Tajemnica domu Helclów" to kryminalny pastisz literatury przełomu XIX i XX wieku, który dowodzi, że w mieszczańskim świecie pani Dulskiej jest miejsce na sensacyjną ...

15 lipca 2015