Złoty Berlin, Arne Jysch

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 29 października 2019

Złoty Berlin

Autor: Arne Jysch
Przekład: Anna Kierejewska
Wydawnictwo: Marginesy
Premiera: 23 października 2019
Liczba stron: 224

Berlin, rok 1929. Komisarz Gereon Rath z powodów dyscyplinarnych zostaje przeniesiony z Kolonii do Berlina. Tu trafia do wydziału zajmującego się sprawami obyczajowymi, co traktuje jako degradację. Zaangażowany w sprawę szajki zajmującej się produkcją pornografii odkrywa jednak, że jest ona bardziej skomplikowana niż się początkowo wydawało.

Kiedy więc pewnej nocy z kanału w centrum miasta zostają wyłowione zwłoki, Rath postanawia rozpocząć prywatne śledztwo. W jego trakcie będzie musiał stawić czoła rosyjskiej mafii, handlarzom narkotyków, ale też berlińskiej policji, bo szybko nauczy się, że nie może nikomu ufać. Nawet sobie...

Złoty Berlin” to opowieść o korupcji, spisku i skandalu, dziejąca się na tle Berlina czasów Republiki Weimarskiej. Kraj pogrążony jest w ekonomicznym kryzysie, na ulicach co rusz dochodzi do starć z demonstrującymi „czerwonymi”, nasilają się ruchy narodowo-socjalistyczne. Ten historyczny thriller jest adaptacją bestsellerowego cyklu kryminalnych powieści Volkera Kutschera, który zainspirował powstanie najdroższego serialu w historii niemieckiego przemysłu filmowego.

 

Arne Jysch (ur. 1973) – reżyser filmowy, grafik i storyboardzista. Studiował w Hamburgu i Poczdamie. Autor komiksu Wave and smile – fikcyjnej, choć opartej na informacjach z wielu źródeł historii o misji niemieckiej armii w Afganistanie. Pracuje na Filmuniversität Babelsberg.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Złoty Berlin" Arne Jysch

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Złoty Berlin, Arne Jysch

„Złoty Berlin” ma w sobie wszystko to, co powinien mieć dobry kryminał: zawiłą intrygę, pełnokrwiste postaci, zaskakujące zwroty akcji.

20 kwietnia 2020