Zbrodnie prawie doskonałe, Iza Michalewicz

Autor: mat. wyd.
Data publikacji: 02 marca 2018

Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X

Autor: Iza Michalewicz
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Premiera: 28 lutego 2018
Liczba stron: 384

Iza Michalewicz w książce „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” opisuje sprawy, które łączy jedno: ofiarom w brutalny sposób odebrano życie, a sprawcy długo pozostawali lub nadal pozostają nieuchwytni. 

Najmroczniejsze scenariusze pisze życie.

Lubisz czytać kryminały? To tak jak jeden z policjantów z Archiwum X. W nich prawda zawsze wychodzi na jaw, policjanci wygrywają, a sprawiedliwości staje się zadość. Ale w prawdziwym życiu nie zawsze tak bywa.

Krakowska sprawa „skóry”, bestialskie morderstwo premiera Jaroszewicza, dziwne „samobójstwo” młodej dziewczyny w Łodzi – te i inne sprawy łączy jedno: ofiarom w brutalny sposób odebrano życie, a sprawcy długo pozostawali lub nadal pozostają nieuchwytni. Gdy działania policji, prokuratury i sądów zawodzą, policjanci z Archiwum X, tajnych zespołów do spraw niewykrytych zabójstw, są dla rodzin ofiar ostatnią nadzieją.

Reporterka Iza Michalewicz jako pierwsza dotarła do akt sądowych, zyskała zaufanie policjantów, świadków i rodzin ofiar. W trzymających w napięciu reportażach, z niezwykłą dbałością o szczegóły, opisuje zbrodnie (prawie) doskonałe. Ujawnia motywacje i metody działania morderców, przybliża sylwetki tych, którzy ich ścigają. I uparcie szuka odpowiedzi na dręczące ją pytanie: czy to możliwe, że o naszym życiu i śmierci, zbrodni i karze nieraz decyduje zwykły przypadek?

Iza Michalewicz – uznana reporterka, laureatka nagrody Grand Press i finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Autorka zbioru reportaży Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei oraz książki Rozpoznani o rozpoznanych na kadrach powstańczej kroniki filmowej uczestnikach powstania warszawskiego. Współautorka bestsellerowej biografii Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X" Iza Michalewicz

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Ballady morderców. Kryminalny Wrocław

Zawsze byłam pełna podziwu dla reporterów. Przekopać się przez setki, tysiące stron akt, by znaleźć jedną czy dwie informacje, potrafić godziny pracy przekuć w kilka ...

02 listopada 2021

NOWOŚĆ

Ballady morderców. Kryminalny Wrocław

Każde miasto ma własną, mroczną historię. Każde było scenerią głośnych zabójstw, które żyją w pamięci i wciąż wywołują emocje. „Ballady morderców. Kryminalny ...

13 października 2021

RECENZJA

Zbrodnie prawie doskonałe, Iza Michalewicz

„Zbrodnie prawie doskonałe” to nie kryminał, ale czyta się tę książkę niczym świetną powieść.

26 marca 2018