Zabij ich wszystkich, Robert Ostaszewski

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 09 maja 2019

Zabij ich wszystkich

Autor: Robert Ostaszewski
Wydawnictwo: Świat Książki
Premiera: 24 kwietnia 2019
Liczba stron: 328

Katowice. Jest późne lato 2011 roku, w zaroślach nad brzegiem Boliny zostaje znalezione ciało mężczyzny z rozbitą głową i z raną w brzuchu zrobioną nietypowym narzędziem.

Nadkomisarz Edmund Polański przejmuje śledztwo  wraz z mało dobranym na pierwszy rzut oka zespołem, w skład którego wchodzi energiczny i błyskotliwy Adam Tyszka oraz pedantyczny miłośnik zdrowego odżywiania Krzysztof Mateja. Sprawa zabójstwa nie postępuje, natomiast pojawiają się nowe wątki związane z wcześniejszą kradzieżą obrazów namalowanych przez miejscowych artystów-prymitywistów skupionych w Grupie Janowskiej. Dochodzenie obejmuje coraz szersze kręgi, a ambitna prokurator Aldona Mrozowska sugeruje powiązania mordercy Stefana Wilka z lokalnymi okultystami.

W śledztwie pojawiają się wątki dotyczące hitlerowskich zbrodni wojennych na Ukrainie w 1941 roku. Polańskiemu brakuje twardych dowodów, a policja aresztuje ochoczo przyznającego się zarówno do kradzieży obrazów, jak i do popełnienia morderstwa malarza Huberta Zdziebczoka. Ale nadinspektor nie wierzy podejrzanemu...

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Zabij ich wszystkich" Robert Ostaszewski

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Śmierć last minute, Robert Ostaszewski

Bohater powieści Roberta Ostaszewskiego szybko się przekonuje, że można odejść z policji, ale policja nigdy nie wyjdzie z prawdziwego gliny.

11 października 2021

NOWOŚĆ

Ukochaj na śmierć, Robert Ostaszewski

Miłość, która nie rdzewieje, ale potrafi ranić. Śmiertelnie.

20 listopada 2020