Z bardzo daleka, Roberto Costantini

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 22 stycznia 2021

Z bardzo daleka

Autor: Roberto Costantini
Przekład: Tomasz Kwiecień
Wydawnictwo: Sonia Draga
Premiera: 20 stycznia 2021
Liczba stron: 576

Balistrieri to jedna z najbardziej udanych postaci we współczesnej literaturze kryminalnej.

The Independent

 

Rok 1990. W środku upalnego lata, gdy całe Włochy przeżywają magiczne noce mistrzostw świata w piłce nożnej, bez śladu znika syn potężnego rzymskiego dewelopera. Śledztwo przypada komisarzowi Balistreriemu, którego wcale nie cieszy, że musi szukać zbuntowanego syna przedsiębiorcy. Jednak wszystko zmienia odkrycie okrutnie okaleczonych zwłok młodego mężczyzny obok zwłok dziewczyny zniewolonej przez jednego z bossów camorry. Balistreri weźmie udział w strzelaninie, której dramatyczne konsekwencje uniemożliwią mu rozwiązanie sprawy.

Rok 2018. Po prawie czterdziestu latach służby w policji Michele Balistreri przechodzi na emeryturę. Jego ciało i umysł noszą ślady intensywnego i pełnego cierpień życia. Ale nawet teraz nie znajduje spokoju: kiedy w dawnej rezydencji rodziny zamordowanego chłopaka zostają znalezione dwa manekiny odtwarzające okoliczności nierozwiązanej zbrodni sprzed niemal trzydziestu lat, dawny policyjny śledczy będzie musiał pomóc swojemu następcy w prowadzeniu śledztwa, które może się dla niego okazać ostatnim.

 

Roberto Costantini urodził się w 1952 roku w Trypolisie (Libia). Inżynier, doradca biznesowy, należy do kierownictwa Wolnego Międzynarodowego Uniwersytetu Studiów Społecznych (LUISS Guido Carli) w Rzymie, gdzie prowadzi również zajęcia na kursach Master in Business Administration. Jesteś złem, pierwszy tom trylogii z Michelem Balistrerim w roli głównej, jest jego literackim debiutem. Jeszcze przed publikacją książka stała się międzynarodowym wydarzeniem wydawniczym. Tłumaczona na wiele języków europejskich, oczekuje także na adaptację filmową.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Z bardzo daleka" Roberto Costantini

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Tańcząc w ciemnościach, Roberto Costantini

Komisarz Michele Balistreri musi spojrzeć w oczy komuś, o kimś przez lata usilnie próbował zapomnieć… sobie z przeszłości.

13 lipca 2020

NOWOŚĆ

Żona doskonała, Roberto Costantini

Rzym 2001 roku. Dwa małżeństwa jak wiele innych, czasem szczęśliwe, czasem mniej. A między nimi niebezpieczna dwudziestolatka...

09 marca 2018

NOWOŚĆ

Korzenie zła, Roberto Costantini

Dziś swoją premierę ma powieść "Korzenie zła" Roberto Costantiniego. To drugi tom trylogii z Michelem Balistrerim w roli głównej, a jego akcja toczy się w Trypolis i ...

22 lutego 2017