Wszyscy diabli, Ian Rankin

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 27 kwietnia 2022

Wszyscy diabli

Autor: Ian Rankin
Przekład: Łukasz Praski
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 27 kwietnia 2022
Liczba stron: 416
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Ian Rankin i John Rebus powracają w swoim najlepszym stylu!

Niemal dokładnie w 35 rocznicę premiery „Supełków i krzyżyków” do księgarń trafiają „Wszyscy diabli”, 21 tom przygód legendarnego detektywa z Edynburga.

Seria z Johnem Rebusem nigdy nie ukazała się w Polsce w komplecie, a kolejne tomy trafiały do księgarń w dużych odstępach czasowych. Tym razem wydawnictwo Albatros ma dla miłośników klasycznych serii kryminalnych miłą niespodziankę: na trzydzieste piąte urodziny najsłynniejszego szkockiego detektywa (i sześćdziesiąte drugie urodziny Iana Rankina) oprócz dwudziestego pierwszego tomu serii z Rebusem, zatytułowanego „Wszyscy diabli”, ukażą się też pierwsze dwa tomy, „Supełki i krzyżyki” i „Mętna woda”. A już 29 czerwca można będzie sięgnąć po trzecią część cyklu, „Kieł i pazur”. Długofalowy projekt wydawniczy umożliwi czytelnikom skompletowanie pełnej serii kryminalnej z jednym z najpopularniejszych na świecie literackich detektywów w nowej, starannie przygotowanej i jednolitej szacie graficznej. 

A to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości ‒ po raz pierwszy wszystkie książki Iana Rankina dostępne będą także w wersjach audio. Za realizację nagrań odpowiada Storytel, a w postać Johna Rebusa wciela się charyzmatyczny Przemysław Bluszcz.

„WSZYSCY DIABLI”:

KRYMINAŁ, W KTÓRYM SPLATAJĄ SIĘ WĄTKI KORUPCJI W POLICJI, RYWALIZACJI PRZYWÓDCÓW SZKOCKICH GANGÓW I SKANDALU SPRZED WIELU LAT, ZWIĄZANEGO Z ZABÓJSTWEM PIĘKNEJ KOBIETY.

Od dnia zamordowania w edynburskim hotelu znanej z licznych romansów żony miejscowego bankiera, Marii Turquand – w noc, kiedy zatrzymał się tam słynny muzyk rockowy – minęło już wiele lat. Zabójcy wciąż nie odnaleziono, ale sprawa co jakiś czas wraca na łamy gazet i nie daje spokoju Rebusowi. Teraz, gdy inspektor jest na emeryturze i przychodzi mu płacić za swoje nałogi, wznowienie na własną rękę śledztwa wydaje się dobrą odskocznią od problemów.

Tylko że w ten sposób Rebus może ściągnąć na siebie inne problemy, w tym podejrzenie o zamordowanie byłego detektywa, który kiedyś prowadził dochodzenie w sprawie śmierci Marii.

Tymczasem w mrocznym światku Edynburga toczy się bezpardonowa walka pokoleniowa między gangsterami. Czy stary znajomy Rebusa, Duży Ger Cafferty, złoży broń i odda miasto swojemu byłemu pupilowi? Czy może tak jak inspektor będzie chciał pokazać, że wciąż nie wypadł z gry i jest dobry w tym, co robi?

Rebus i Cafferty – ekspolicjant i eksprzestępca – nie po raz pierwszy zakopią, przynajmniej na jakiś czas, topór wojenny i może się okazać, że to „eks” to tylko pozory.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Wszyscy diabli" Ian Rankin

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Nawet zdziczałe psy, Ian Rankin

„Nawet zdziczałe psy” Iana Rankina to dwudziesta powieść, której bohaterem jest John Rebus. Tym razem inspektor (choć już na emeryturze) pomaga w rozwiązaniu sprawy ...

19 lipca 2017

NOWOŚĆ

Na krawędzi ciemności, Ian Rankin

Od dziś znajdziecie w księgarniach powieść "Na krawędzi ciemności" Iana Rankina - to druga część cyklu o Malcolmie Foxie, oficerze wydziału wewnętrznego edynburskiej ...

09 stycznia 2015

NOWOŚĆ

Stojąc w cudzym grobie, Ian Rankin

Od dzisiaj na księgarnianych półkach znajdziecie powieść "Stojąc w cudzym grobie" Iana Rankina - kolejną, osiemnastą już książkę z serii kryminałów z inspektorem ...

04 lipca 2014

RECENZJA

Black & blue, Ian Rankin

Rebus nie prezentuje się pięknie na tle swoich starannie ubranych i odpicowanych kolegów. Jednak nawet pijany i niechlujnie odziany John Rebus jest znacznie skuteczniejszy niż ...

19 grudnia 2012

RECENZJA

Supełki i krzyżyki, Ian Rankin

Książka jest po prostu dobrym kryminałem z wrażliwymi, głęboko ludzkimi bohaterami, zmagającymi się nie tylko z policyjnym śledztwem, ale i własnymi demonami z ...

05 grudnia 2012

NOWOŚĆ

Pożegnalny blues, Ian Rankin

Ostatnia powieść z inspektorem Rebusem.

09 czerwca 2009

RECENZJA

Czarna księga, Ian Rankin

Po „Czarną księgę” sięgałem z przekonaniem, graniczącym z pewnością, że czeka mnie sporo lekturowej frajdy. I nie zawiodłem się choćby w najmniejszym stopniu!

06 maja 2009

NOWOŚĆ

Czarna księga, Ian Rankin

Nowa powieść Iana Rankina.

15 kwietnia 2009

NOWOŚĆ

Memento mori, Ian Rankin

Nowa powieść Rankina.

25 listopada 2008