Wilbur Smith razy dwa

Autor: [press]
Data publikacji: 17 września 2007

Liczba stron: 480

 

Premiera handlowa - 17.09.2007

 

 

 

Odgłos gromu

Wilbur Smith


Wydawnictwo: Albatros , Wrzesień 2007
ISBN:978-83-7359-549-1
Liczba stron:480

cena 34,-

 

Drugi tom najsłynniejszej serii historycznej Wilbura Smitha dziejącej się pod koniec XIX wieku w Afryce - sagi rodu Courtneyów, zapoczątkowanej powieścią Gdy poluje lew. Trwa bezpardonowa i pozbawiona litości wojna. Sean Courtney po długich latach przebywanie w buszu, wraz z synem Dirkiem przybywa do Pretorii i wstępuje do brytyjskiej armii. Jego odwaga i charyzma szybko zjednują mu towarzyszy i Sean wyrusza jako dowódca grupy na podjazdową wojnę z Burami... Ale przewrotny los wcale o nim nie zapomniał. Pozostający w cieniu brata Garrick, który nigdy nie porzucił marzenia o zemście, nadal serdecznie nienawidzi Seana. Problemem jest również Dirk, który dla zyskania sobie ojcowskiej przychylności nie cofnie się nawet przed najbardziej odrażającymi czynami. Odgłos gromu to porywająca opowieść o wojnie oraz miłości i nienawiści we wszelkich ich formach - pomiędzy braćmi, przyjaciółmi, mężczyzną i kobietą. Wartka akcja, wyraziste sylwetki bohaterów i prosty, przemawiający do wyobraźni język sprawiają, że gruby tom czyta się jednym tchem. 

 

 

Upadek wróbla

Wilbur Smith 
Tytuł oryginału: A Sparrow Falls
Wydawnictwo:Albatros , Wrzesień 2007
ISBN: 978-83-7359-550-7
Liczba stron: 544

 

Trzeci tom niezwykle poczytnej sagi Courtneyów, jednego z największych osiągnięć Wilbura Smitha. Bezpośrednia kontynuacja książki Odgłos gromu.
Dobiega końca pierwsza wojna światowa. Generał Sean Courteney, niegdysiejszy awanturnik i ryzykant, który dojrzał na krwawych polach bitewnych czarnego lądu, powraca z frontu zachodniego do rodzinnego kraju - Republiki Południowej Afryki. Jego charyzma, a także nieprzeciętna odwaga sprawiły, że zyskał sobie ogromny szacunek. W Afryce czeka na niego niemała fortuna i stanowisko w rządzie.
Do rodzinnego kraju powraca również Mark Anders, ranny w trakcie wykonywania obowiązków snajper. Mężczyzna odkrywa, że zamordowany został jego dziadek. Wyprawa tropem zbrodni zbliży Marka do generała Courtneya oraz jego rodziny i stanie się początkiem wielkiej miłości i wielkiego dramatu. Zaangażowany społecznie, walczący o prawa Zulusów założyciel rezerwatu przyrody "Brama Chaki", Sean, stanie się dla młodzieńca ojcem i mentorem. Ale szczęście jest kruche jak kryształ - nierozwiązane konflikty sprzed lat po raz kolejny położą się cieniem na życiu rodziny i przyjaciół. /materiały promocyjne Wydawnictwa/

Udostępnij