Wierny czytelnik, Max Seeck

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 08 kwietnia 2021

Wierny czytelnik

Autor: Max Seeck
Przekład: Emilia Gieda
Wydawnictwo: Sonia Draga
Premiera: 24 marca 2021
Liczba stron: 440

Fiński kryminał, który zachwycił amerykańskich czytelników! Prawa sprzedano do 38 państw, a Hollywood przygotowuje ekranizację!

Prawda jest bardziej przerażająca niż fikcja…

Maria, żona popularnego pisarza Rogera Koponena, zostaje znaleziona martwa w pięknej czarnej sukni wieczorowej u szczytu pustego stołu. Na twarzy kobiety zastygł upiorny uśmiech. Dokładnie tak scenę śmierci opisał jej mąż w swojej książce. W krótkim czasie liczba ofiar rośnie.

Dochodzenie w sprawie zabójstw prowadzi aspirant Jessica Niemi. Śledztwo nabiera rozpędu, kiedy film z miejsca zbrodni pojawia się w mediach społecznościowych uważanego za zaginionego męża ofiary.

Początkowo wydaje się, że morderca odtwarza makabryczne zbrodnie z bestsellerowej trylogii Rogera, "Polowanie na czarownice". Niemi nabiera jednak przekonania, że za zbrodnią stoi sekta wyznająca niebezpieczną ideologię…

 

Mroczny i zawiły thriller. . . Żywy kinowy i efektowny. Seeck ma niesamowitą zdolność ujawniania faktów w odpowiednim tempie, aby przyprawiać czytelnika o szybsze bicie serca.

 

„Booklist”

 

Max Seeck, fiński pisarz urodzony w 1985 roku. Jest autorem trzech thrillerów, ale to Wierny czytelnik przyniósł mu międzynarodową sławę. Prawa do tłumaczenia powieści kupiło prawie 40 państw, a Amerykanie pracują nad adaptacją serialową. W przygotowaniu kolejne projekty autora. 

 

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Wierny czytelnik" Max Seeck