Wdowinek, Anna Fryczkowska

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 15 lutego 2019

Wdowinek

Autor: Anna Fryczkowska
Wydawnictwo: Świat Książki
Premiera: 13 lutego 2019
Liczba stron: 304

Aniela, po dziesięciu latach nieobecności, wraca do rodzinnego miasteczka na pogrzeb dorosłego brata. Wpadła tu tylko na chwilę, ale pechowy zbieg okoliczności sprawia, że będzie musiała zostać na dłużej i stawić czoło demonom przeszłości i własnej rodzinie.

Co się stało, że Aniela opuściła rodziców? Skąd ta dwudziestoośmiolatka ma w sobie tyle gniewu? Dlaczego przez dziesięć lat nie kontaktowała się z domem i udawała, że jest znikąd?

Z jakiego powodu większość kobiet w jej rodzinnym miasteczku obywa się bez mężów? Jaką tajemnicę skrywa trzymający się od lat razem klub kobiet, do którego należy matka Anieli, zwany Sobótkami? Dlaczego dziesięcioletni syn sąsiadów, Mareczek, wiecznie stoi pod płotem? I do kogo należy czaszka, którą pies wykopał w lesie?

Narracja prowadzona jest przez kilka osób w różnych planach czasowych. Mówią Aniela i jej matka, dziesięcioletni Mareczek i miejscowa nauczycielka. Z tego wielogłosu rekonstruujemy przerażającą tajemnicę miejsca.

Opowieść nie tylko o przemocy domowej, lecz także o relacji matki i córki. O rodzinnych tajemnicach. O kobietach doprowadzonych do ostateczności. O dojrzewaniu i przebaczeniu rodzicom.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Wdowinek" Anna Fryczkowska

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Wdowinek, Anna Fryczkowska

Mam bolesną świadomość, że wystarczy wyjrzeć za róg, by zobaczyć Polskę, o której pisze Fryczkowska.

01 czerwca 2020

NOWOŚĆ

Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki), Anna Frycz

Powieść Anny Fryczkowskiej o przewrotnym tytule "Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)" to opowieść o zbrodni popełnionej w willi na odludziu. Sześć podejrzanych, ...

14 października 2016

NOWOŚĆ

Kurort Amnezja, Anna Fryczkowska

"Kurort Amnezja", najnowsza książka Anny Fryczkowskiej, to powieść obyczajowa z elementami thrillera psychologicznego. Czy zemsta da satysfakcję jedej z bohaterek? 

25 listopada 2014

RECENZJA

Starsza pani wnika, Anna Fryczkowska

Nowa książka Fryczkowskiej może budzić skojarzenia z powieściami Agathy Christie i Joanny Chmielewskiej. Fryczkowska jednak nie kopiuje, a tworzy nową jakość, ...

14 września 2012

NOWOŚĆ

Starsza pani wnika, Anna Fryczkowska

Anna Fryczkowska w zeszłym roku zadebiutowała jako autorka kryminału powieścią "Kobieta bez twarzy". Niedługo później gościła na MFK 2011. Najwyraźniej bycie ...

08 maja 2012

RECENZJA

Kobieta bez twarzy, Anna Fryczkowska

Kobieta bez twarzy to powieść obyczajowa z silnym wątkiem kryminalnym, który jednak na tle perturbacji osobistych głównej bohaterki rozmywa się. Ale, z drugiej strony, ...

21 lipca 2011