Ukochaj na śmierć, Robert Ostaszewski

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 20 listopada 2020

Ukochaj na śmierć

Autor: Robert Ostaszewski
Wydawnictwo: Świat Książki
Premiera: 12 listopada 2020
Liczba stron: 300

Miłość, która nie rdzewieje, ale potrafi ranić. Śmiertelnie.

Podczas rekonstrukcji historycznej przedstawiającej obronę wieży spadochronowej w Katowicach w wojnie 1939 roku ginie student ze Świętochłowic. Nieszczęśliwy wypadek? Nadkomisarz Polański nie wierzy w taką wersję zdarzenia i wraz ze swoim zespołem rozpoczyna skomplikowane śledztwo, konfrontując się z czymś,… czego nawet on nie mógł przewidzieć.

Będzie musiał poznać zarówno mroczną historię Świętochłowic, związaną z komunistycznym obozem koncentracyjnym Zgoda, jak i równie ponurą współczesność mieszkańców tego podupadającego śląskiego miasta. A do tego okiełznać podkomisarz Łukowską, która została zesłana do Katowic za liczne grzechy. I szczerze nie znosi Śląska, tak samo jak nowych kolegów.

Czy za kolejnymi zbrodniami naprawdę stoi miłość? Także do ojczyzny? Czy może raczej mają one związek z historią Ślązaków dręczonych i mordowanych w obozie Zgoda?

W drugiej części śląskiej serii kryminalnej ponownie pojawiają się mało znane, ale bardzo ciekawe miejsca na Śląsku, życiowe perypetie czwórki głównych bohaterów, których los nie oszczędza, oraz miłość. Bo koniec końców miłość jest początkiem niemal wszystkiego. Często także zbrodni.

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Ukochaj na śmierć" Robert Ostaszewski

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Śmierć last minute, Robert Ostaszewski

Bohater powieści Roberta Ostaszewskiego szybko się przekonuje, że można odejść z policji, ale policja nigdy nie wyjdzie z prawdziwego gliny.

11 października 2021

NOWOŚĆ

Zabij ich wszystkich, Robert Ostaszewski

Katowice. Jest późne lato 2011 roku, w zaroślach nad brzegiem Boliny zostaje znalezione ciało mężczyzny z rozbitą głową i z raną w brzuchu zrobioną nietypowym ...

09 maja 2019