Trzy razy dziennie przed jedzeniem, Eliza Veinard

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 29 grudnia 2021

Trzy razy dziennie przed jedzeniem

Autor: Eliza Veinard
Wydawnictwo: Oficynka
Premiera: 10 grudnia 2021
Liczba stron: 260

Śmierć starych samotnych ludzi nikogo nie dziwi. Nawet z natury podejrzliwy komisarz Olovski nic niezwykłego w tym nie widzi. Ale nie doktor Ionut Silviu, od niedawna leczący w niewielkim pikardyjskim miasteczku, któremu zależy na opinii mieszkańców i naprawdę się stara. Skąd więc te zgony? Olovski, który w czasie przeziębienia się nudzi, postanawia przyjrzeć się sprawie i rozwiać wątpliwości lekarza. Bo przecież młody doktor na pewno przesadza, czyż nie?

Książka to drugi tom kryminalnych opowieści Elizy Veinard o mrocznych tajemnicach sennego pikardyjskiego miasteczka i nieco melancholijnym komisarzu Olovskim, któremu nie dane jest odpocząć na emeryturze.

Eliza Veinard – z wykształcenia politolożka. Była bibliotekarką, urzędniczką, sprzątaczką, dziennikarką, dekoratorką wnętrz, redaktorką. Książki, podróże, ludzie i ich historie to pasje, które ukształtowały jej sposób widzenia świata. Piętnaście lat temu zamieniła Kraków na Paryż, gdzie nadal mieszka i tworzy, dzieląc czas między malarstwo i literaturę. W obu tych dziedzinach zajmuje się tropieniem banału w sensacyjnych wydarzeniach i magii w zwyczajnym życiu.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Trzy razy dziennie przed jedzeniem" Eliza Veinard