Trzech gości w łódce plus wampir, Krzysztof Kotowski

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 21 września 2022

Trzech gości w łódce plus wampir

Autor: Krzysztof Kotowski
Wydawnictwo: 5WHY PROMOTION
Premiera: 07 września 2022
Liczba stron: 492

„Trzech Gości w Łódce plus Wampir” – to sensacyjny thriller Krzysztofa Kotowskiego – książka, która pojawia się po kilkuletniej nieobecności bestsellerowego autora na rynku wydawniczym.

Napisana z rozmachem opowieść o przeżyciach młodego wampira urodzonego 11 listopada 1918 roku (!) i uwikłanego w misterną grę służb specjalnych zawiera w sobie to, co dla Kotowskiego najbardziej charakterystyczne. Brak szacunku dla granic gatunkowych, znakomity język, jak zawsze wciągająca akcja i niezwykli bohaterowie, do których czytelnik natychmiast się przywiązuje.

Wiktor Maurycy Sobolewski – polski arystokrata urodzony w dniu odzyskania przez kraj niepodległości – spędza sielankowe dzieciństwo w dworku ojca, do czasu gdy ten przegrywa w karty cały majątek i na zawsze opuszcza rodzinę. Bez zaplecza finansowego, pozycji i perspektyw na przyszłość żyje z matką w skromnym mieszkaniu w Grodzisku Mazowieckim. Buntownicza natura każe mu jednak walczyć o sukces i cel w życiu. Bierze udział w powstaniu warszawskim, podczas którego szybko zostaje ranny. Przeżywa jednak wojnę, by po jej zakończeniu wplątać się w półświatek warszawskiej Pragi, który staje się dla niego nowym domem.

Łatwo rozpoznawalny styl Kotowskiego łączy w sobie szacunek do tradycji mistrzów thrillera (John Grisham), powieści fantastycznej (Philip K. Dick), political fiction (Tom Clancy) i metafizycznej opowieści gotyckiej (Anne Rice) z nowoczesną, pełną dystansu, autoironii i poczucia humoru próbą przewrotnego pogodzenia wszystkich tych gatunków w nowy typ powieści rozrywkowej.

Otrzymujemy oryginalną, fascynującą historię o zemście i miłości, ale także o samotności i cierpieniu „naznaczonych innością”. W tle – refleksja na temat najnowszej historii Polski, a także i zawartej między linijkami… filozofii bytu.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Trzech gości w łódce plus wampir" Krzysztof Kotowski

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Święto świateł, Krzysztof Kotowski

 

01 lipca 2014

NOWOŚĆ

Święto świateł, Krzysztof Kotowski

Nakładem Wydawnictwa Prószyński i pod naszym patronatem ukazała się powieść "Święto świateł" Krzysztofa Kotowskiego - historia śmierci graczy w najstarszą i ...

22 października 2013

RECENZJA

Krzysztof Kotowski, Krew na Placu Lalek

W serii „Asy kryminału” ukazała się ostatnio nowa powieść Krzysztofa Kotowskiego. Do tej pory autor dał się poznać jako twórca powieści sensacyjnych, a ...

23 listopada 2011

RECENZJA

Niepamięć, Krzysztof Kotowski

{mosimage} Kotowski nie kreśli tylko i wyłącznie kolejnej kryminalnej fabułki z historią w tle.

09 listopada 2009

NOWOŚĆ

Kapłan, Krzysztof Kotowski

{mosimage}Od jutra (08.II) w sprzedaży

07 lutego 2008

RECENZJA

Serwal, Krzysztof Kotowski

{mosimage} Po trzech powieściach sensacyjnych Kotowski postanowił opowiedzieć nam historię początku. Dowiadujemy się więc, w jaki sposób Ultra, studentka pedagogiki, ...

05 października 2007