Teściowa, Sally Hepworth

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 23 czerwca 2020

Teściowa

Autor: Sally Hepworth
Przekład: Agnieszka Barbara Ciepłowska
Wydawnictwo: Prószyński Media
Premiera: 23 czerwca 2020
Liczba stron: 392
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

W tej rodzinie każdy ma coś do ukrycia…

W rodzinie Goodwinów każdy ma coś do ukrycia. Relacje Lucy oraz jej teściowej Diany jeszcze przed ślubem nie układały się dobrze. Lucy już podczas pierwszego spotkania z przyszłą teściową zorientowała się, że nie jest wymarzoną partnerką życiową dla jej idealnego syna. Któż jednak winiłby matkę za wyśrubowane oczekiwania? Zwłaszcza taką matkę! Ta kobieta to jeden z filarów społeczeństwa, orędowniczka sprawiedliwości społecznej, a przy tym wolontariuszka, niosąca pomoc uchodźcom, którzy osiedlają się w nowej ojczyźnie. Od lat jest szczęśliwą mężatką, opływa w dostatki. Zawsze miła, przyjazna, szczodra… nikt nie ma powodu powiedzieć o niej złego słowa. Nikt, prócz Lucy.

Po pięciu latach od ślubu młodych Diana nagle sobie odbiera życie. W liście pożegnalnym wspomina o nieuleczalnej chorobie, tymczasem autopsja nie wykazuje niczego takiego.

Od tej chwili sprawy nabierają niezwykłego tempa i nie wszystkie elementy układanki do siebie pasują. Poszlaki kierują śledztwo w stronę udziału osób trzecich.

Cień podejrzeń pada na najbliższych, spośród których to Lucy zdaje się mieć najsilniejszy, podszyty zazdrością motyw.

Jedno jest pewne: prawda na temat sekretów Goodwinów prędzej czy później ujrzy światło dzienne…

 

Fantastyczna rozrywka!

"People Magazine's"

 

Lektura obowiązkowa.

"Entertainment Weekly's"

 

Powieści Hepworth są idealne dla wielbicieli „Wielkich kłamstewek”.

Library Journal

 

Sally Hepworth jest australijską pisarką, której powieści zostały do tej pory przetłumaczone na piętnaście języków. Liane Moriarty i Emily Giffin chwalą jej twórczość jako prozę kobiecą w najlepszym wydaniu oraz lekturę uzależniającą. Autorka mieszka w Melbourne. Ma męża i trójkę dzieci.

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Teściowa" Sally Hepworth

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Dobra siostra, Sally Hepworth

Jeśli jesteście fanami thrillerów psychologicznych, w których pierwsze skrzypce grają nie tyle fabuła, ile emocje bohaterów, śmiało sięgnijcie po tę powieść.

30 sierpnia 2021

NOWOŚĆ

Dobra siostra, Sally Hepoworth

Dobra i zła… tylko która jest którą?

10 sierpnia 2021

RECENZJA

Teściowa, Sally Hepworth

To rzecz z pogranicza powieści obyczajowej i thrillera – jak u B.A. Parris, Colleen Hoover, Louise Jensen… – ale rzecz doskonale zrealizowana i niepozwalająca się od ...

13 lipca 2020