Tango, Michał Witkowski

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 27 lipca 2022

Tango

Autor: Michał Witkowski
Wydawnictwo: Znak Literanova
Premiera: 27 lipca 2022
Liczba stron: 528

Ile jeszcze kobiet przypłaci życiem tango z pięknym żigolo?

Najmroczniejszy kryminał Michała Witkowskiego

Koniec lat dwudziestych. Krajobraz po uczcie. Nadchodzi wielki kryzys. Nadchodzi kac.

Późna jesień, listopad. Starszy aspirant Adolf Piątek rozpoczyna śledztwo w sprawie okrutnego zabójstwa tenora z miejscowej operetki. Sprawa jest głośna w radio i gazetach bo tenor właśnie miał zaśpiewać jedną z głównych ról w hucznie reklamowanej premierze Księżniczki czardasza. Do mediów nie wycieka jednak fakt, że w marynarce ofiary znaleziono tytuł tanga: Gdzie twoje serce?, a w jego ciele brakowało tego organu.

Pierwszym podejrzanym jest kochanek śpiewaka, pracujący jako żigolo na miejscowym dancingu, gdzie co noc uwodzi w tangu bogate kobiety. Każda, z którą zatańczy, ginie bez śladu. Na dodatek, w mieszkaniu denata, Piątek odnajduje ślady mogące powiązać tenora z serią okrutnych morderstw sprzed lat, tzw. „sprawą Kucharza“.

Michał Witkowski – laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Gdynia, nominowany do Nagrody „Nike”, autor głośnego Lubiewa, tłumaczony na 30 języków – wraca z brawurową literacką jazdą bez trzymanki po najmroczniejszych zaułkach prowincjonalnego miasteczka i ludzkiej natury.

W tych zaklętych rewirach, w żółtym jak mocz świetle latarni, zupełnie inny Eberhard Mock spotyka Quentina Tarantino i braci Coenów, by razem szukać mordercy i poznać motyw zbrodni.

Witkowski pokazuje świat u progu katastrofy, gdzie zapach krwi miesza się z wonią wódki, cebuli, perfum Guerlain Shalimar, zakazanego seksu i rozkładających się ciał.

W ten mrok możesz wkroczyć tylko raz.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Tango" Michał Witkowski

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Drwal, Michał Witkowski

Michał Witkowski, jeden z najciekawszych współczesnych polskich pisarzy, stworzył kryminał przekorny, autoironiczny, pełen groteski i czarnego humoru. Od niedawna w ...

20 grudnia 2018

RECENZJA

Gaja Grzegorzewska: Drwal, Michał Witkowski

„Drwal się podoba. Recenzenci chwalą pomysł, język, nastrój. Ale nikt nie pisze, że to również całkiem niezły kryminał. A ja na tym, że to ...

24 października 2012

RECENZJA

Drwal, Michał Witkowski

Poświęciłam kilka wieczorów na przeczytanie recenzji tej modnej książki i uderzyło mnie, że wszyscy zarzucają brak kryminału książce polecanej jako kryminał. ...

13 stycznia 2012