Śmierć w cichym zakątku życia, Oliver Bottini

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 25 maja 2021

Śmierć w cichym zakątku życia

Autor: Oliver Bottini
Przekład: Katarzyna Sosnowska
Wydawnictwo: Książkowe Klimaty
Premiera: 25 maja 2021
Liczba stron: 480
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Komisarz Ioan Cozma zdecydowanie nie pasuje do nowych porządków w rumuńskiej policji: usunął się w cień i próbuje spokojnie doczekać do emerytury. Wszystko się zmienia, kiedy – ku swojemu zaskoczeniu – zostaje wyznaczony do prowadzenia sprawy brutalnego zabójstwa młodej Niemki. Cozma szybko się orientuje, że musi znaleźć nie tylko mordercę, ale również tego, kto z jakichś przyczyn postanowił wciągnąć komisarza w wir wydarzeń i tym samym skłonić go do bolesnej konfrontacji z przeszłością.

„Śmierć w cichym zakątku życia” to intrygująca powieść kryminalna, pełna odniesień do mrocznych kart dziejów Rumunii. Wszechobecna korupcja, spekulowanie ziemią i bezwzględne procesy globalizacyjne stanowią tło dla poruszających ludzkich historii, które w przypadku bohaterów Bottiniego są w istocie historiami ran. Czy rozwikłanie zagadki i dotarcie do prawdy pozwoli uleczyć przynajmniej niektóre z nich?

 

Niepokojący kryminał, w którym bohaterowie nie mogą uwolnić się od własnej przeszłości, chciwość pustoszy ziemię, a miłość splata się ze śmiercią. Świetna książka. 

Wojciech Chmielarz

 

Melancholia rozpadającego się świata i krwawe morderstwo. Mieszanka, która nikogo nie pozostawi obojętnym!

Marta Guzowska

 

Oliver Bottini (ur. 1965 r. w Norymberdze)

Niemiecki pisarz, scenarzysta, autor cenionych przez krytykę, wielokrotnie nagradzanych powieści kryminalnych. W 2008 roku w Polsce ukazała się jego książka Morderstwo w znaku zen. Za „Śmierć w cichym zakątku życia” otrzymał najważniejszą niemiecką nagrodę przyznawaną kryminałom Der Deutsche Krimipreis, oraz nagrodę Fundacji im. Heinricha Bölla. Jest również autorem książek o buddyzmie i medytacji. Mieszka we Frankfurcie nad Menem. 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Śmierć w cichym zakątku życia" Oliver Bottini

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Morderstwo w znaku zen, Oliver Bottini

{mosimage} To mroczna i ponura historia, której wiele elementów nawiązuje do czarnego kryminału.

30 lipca 2008