Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 09 lutego 2024

Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI

Autor: Robert K. Ressler, Tom Shachtman
Przekład: Zuzanna Lamża
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 07 lutego 2024
Liczba stron: 448

Bardzo prawdziwe… Absolutnie hipnotyzujące.

Ann Rule

Stając twarzą w twarz z najbardziej przerażającymi mordercami Ameryki, doświadczony agent FBI Robert K. Ressler nauczył się rozpoznawać potwory, które kryją się wśród nas.

Robert K. Ressler na podstawie dowodów znalezionych w miejscach zbrodni opracowuje profile psychologiczne sprawców. Analizując typ wybranej ofiary, sposób odebrania życia czy – często makabryczne – trofea, jakie ze sobą zabierają, odkrywa tożsamość bezwzględnych morderców. Wchodzi za mury więzienia, by wysłuchać osobliwych relacji z pierwszej ręki od niezliczonej rzeszy skazanych morderców, w tym od Teda Bundy’ego, Johna Wayne’a Gacy’ego, Edmunda Kempera czy Syna Sama.

Podróż do wnętrza umysłu przestępcy w celu zrozumienia, jak i dlaczego zabija, jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych przez FBI, by pomóc policji schwytać zabójców, którzy wciąż pozostają na wolności.

Autor jest pierwowzorem postaci agenta Billa Tencha z hitowego serialu Davida Finchera Mindhunter. Doradzał też Thomasowi Harrisowi w trakcie pracy nad Milczeniem owiec.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI" Robert K. Ressler, Tom Shachtman