Sedinum. Wiadomość z podziemi, Leszek Herman

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 11 grudnia 2015

Sedinum. Wiadomość z podziemi

Autor: Leszek Herman
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Premiera: 04 listopada 2015
Liczba stron: 800

Burza nad miastem

"Sedinum. Wiadomość z podziemi" Leszka Hermana to opowieść o katastrofie budowlanej, która odsłania tajemnicę z wojennej przeszłości i ściąga nad miasto burzowe chmury. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Muza.

W spokojny, piątkowy wieczór, w samym centrum miasta zapada się parking podziemny niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane podziemia, w których od końca wojny stoi wrak niemieckiej, wojskowej ciężarówki. Za podziurawioną kulami szybą szoferki tkwi trup kierowcy, a na pace znajduje się ładunek, który wywraca do góry nogami spokojne życie kilku osób – architekta, który musiał się tutaj znaleźć z racji pełnionej funkcji, dziennikarki, która, zostając po godzinach w redakcji, mimowolnie stała się uczestniczką wydarzeń oraz potomka starej, pomorskiej rodziny, który na wieść o katastrofie przybywa do miasta swoich przodków.

Ścieżki trojga nieznajomych łączy, niewinna początkowo, misja odkrycia tożsamości nieboszczyka. Okoliczności zaczynają się jednak coraz bardziej komplikować, a pojawiające się nowe pytania zmuszają ich do zagłębienia się w trudnej i pogmatwanej historii miasta i poszukiwania okruchów wydarzeń sprzed wielu wieków.

Dopóki jedynymi problemami, które mają na głowie są demoniczna była żona, nadopiekuńcza matka czy wścibski szef nie jest tak źle. Gdy w lochach znajduje się jednak kolejny nieboszczyk, sprawy przybierają poważniejszy obrót. Na scenę wchodzą tajemniczy prześladowcy, a w tle pojawia się nazistowska tajemnica, w którą zamieszany był Werwolf.

Tymczasem, na krystalicznie czyste od tygodni niebo zaczynają ściągać coraz ciemniejsze chmury.

Do miasta zbliża się burza, jakiej bardzo dawno tutaj nie było…

Sedinum. Wiadomość z podziemi
Leszek Herman
Wydawnictwo Muza S.A.
Wydanie I
Premiera: 4 listopada 2015
Liczba stron: 800

/mat.wyd./

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Sedinum. Wiadomość z podziemi" Leszek Herman

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Krzyż Pański, Leszek Herman

Niczym jedna z bohaterek tej powieści mogę stwierdzić: kiedy opowieść traci cechy historycznej ramoty, zmieniając się wręcz w kryminał, czytam z napięciem.

09 grudnia 2021

NOWOŚĆ

Krzyż Pański, Leszek Herman

Dwa niepozorne kufry z tajemniczym dopiskiem „IIWW 45-47 POLAND”, znalezione przypadkiem w piwnicy brytyjskiego Archiwum Narodowego, zapoczątkują śledztwo, które obejmie ...

13 października 2021

NOWOŚĆ

Zbawiciel, Leszek Herman

Co łączy obraz Leonarda da Vinci z atakami bombowymi w Szczecinie? Jakie sekrety skrywają miejskie piwnice? Kim jest i czego chce tajemniczy terrorysta podpisujący się jako ...

23 października 2020

NOWOŚĆ

Sieci widma, Leszek Herman

Jeden prom, kilku bohaterów i wzburzone morze. Napięcie, sensacja i trudna do rozwikłania zagadka.

09 października 2019

NOWOŚĆ

Biblia diabła, Leszek Herman

Według legendy Kordula była dwórką brytyjskiej księżniczki zamordowanej wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic przez Hunów.

23 kwietnia 2018