Rzeźnik i strzyżyk, Alaina Urquhart

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 15 marca 2023

Rzeźnik i strzyżyk

Autor: Alaina Urquhart
Przekład: Maciejka Mazan
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 08 marca 2023
Liczba stron: 272

On poluje na swoje ofiary.

Ona poluje na niego…

Porywająca debiutancka powieść opowiedziana z perspektywy słynnego seryjnego mordercy i patolożki sądowej podążającej tam, dokąd prowadzą ją ślady ofiar.

Coś mrocznego czai się w luizjańskim bagnie: metodyczny morderca z zamiłowaniem do eksperymentów medycznych ciężko pracuje nad swoją najbardziej wstrząsającą zbrodnią, kpiąc z władz, które desperacko próbują go dogonić.

Ale patolożka sądowa, doktor Wren Muller, jest najlepsza. Uzbrojona w encyklopedyczną wiedzę na temat historycznych zbrodni i wieloletnie doświadczenie w pracy w prosektorium, nigdy nie spotkała się z zagadką, której nie mogłaby rozwiązać. Aż do teraz. Sprawa za sprawą piętrzą się na stole sekcyjnym Wren i wkrótce zostaje ona wciągnięta we wszechogarniający pościg za brutalnym mordercą, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej bezczelny.

Wciągająca lektura z detalami prosto z kostnicy, które może dostarczyć tylko technik przeprowadzający sekcję zwłok – „Rzeźnik i strzyżyk” zniewoli każdego, kto się w nią zagłębia.

 

Szybka, brawurowa gonitwa patolożki za seryjnym mordercą wciąga tym mocniej, gdy wiemy, że łączy ich coś szczególnego – nie tylko codzienna styczność z krojeniem ciał. Autorka zawodowo przeprowadza sekcje i prowadzi podcast true crime – połączenie tych dwóch światów w „Rzeźniku i strzyżyku” wyszło jej świetnie!

Olga Herring, podcasterka true crime

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Rzeźnik i strzyżyk" Alaina Urquhart

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Rzeźnik i strzyżyk, Alaina Urquhart

Alaina Urquhart pokusiła się o stworzenie „odwróconego” kryminału: od początku wiemy, kto jest mordercą, znamy jego imię, wiemy, gdzie pracuje i co robi.

11 maja 2023