Pustelnik, Mads Peder Nordbo

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 27 listopada 2019

Pustelnik

Autor: Mads Peder Nordbo
Wydawnictwo: Burda Media Polska
Premiera: 27 listopada 2019
Liczba stron: 400
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Nordycka seria kryminalna, która zachwyciła świat!

Poznajcie mroczną stronę skutego lodem i otulonego mgłą grenlandzkiego miasteczka w najnowszej książce mistrza arktycznego kryminału. Duński pisarz Mads Peder Nordbo pokazuje Grenlandię jako mroźną wyspę, która nie zna litości…. „Pustelnik” już w księgarniach.

Na Grenlandii, w pobliżu wikińskich ruin, położonych w odizolowanej osadzie Sandnæs, na dnie studni zostaje znalezione ciało mężczyzny. Gdy policja dochodzi do wniosku, że zabiła go kobieta, która zmarła półtora roku wcześniej, na niewielką arktyczną społeczność pada blady strach. Jak to możliwe? A jeśli to qivittoq – tajemniczy grenlandzki pustelnik, którego jedynym celem jest zemsta?

Śledczy skupiają uwagę na młodej Inuitce Tupaarnaq, która wcześniej odsiadywała wyrok za zabójstwo ojca, a teraz zniknęła. Na poszukiwania wyrusza jej jedyny przyjaciel, dziennikarz Matthew Cave. I wkrótce odkrywa, że Tupaarnaq nie jest osobą, za którą ją uważał…

Tymczasem policja znajduje kolejne zwłoki, a Matthew nagle staje się nie tylko podejrzanym, ale także zwierzyną łowną dla przestępcy.

 

Mads Peder Nordbo - duński pisarz, ekscentryk zakochany w muzyce Preisnera i filmach Kieślowskiego, od kilku lat mieszka na Grenlandii. Zajmował się między innymi badaniem run i historii języka. Pierwszą powieść wydał w 2012 r. Na co dzień pracuje w ratuszu w grenlandzkim miasteczku Nuuk, dzięki czemu wie wszystko o warunkach socjalnych małej arktycznej społeczności oraz sytuacji politycznej regionu. Jego dwie poprzednie książki z grenlandzkiej serii kryminalnej: „Dziewczyna bez skóry” i „Zimny strach”, szybko zyskały w Polsce grono wiernych czytelników.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Pustelnik" Mads Peder Nordbo

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Zimny strach, Mads Peder Nordbo

Mroczna Grenlandia, zagadki z przeszłości, młody dziennikarz i uparta dziewczyna zdeterminowani, by poznać prawdę.

24 września 2018

RECENZJA

Dziewczyna bez skóry, Mads Peder Nordbo

Dość brutalna i nastrojowa, o ciekawej akcji dziejącej się w mroźnej scenerii – „Dziewczyna bez skóry” to powieść dla miłośników książek z dreszczykiem.

27 grudnia 2017

NOWOŚĆ

Dziewczyna bez skóry, Mads Peder Nordbo

„Dziewczyna bez skóry” to mrożący krew w żyłach kryminał z Grenlandii o bestialskim zabójstwie, samotnym dziennikarzu szukającym prawdy i tajemnicach z przeszłości.

16 października 2017