Przepowiednia, Christoffer Carlsson

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 21 stycznia 2021

Przepowiednia

Autor: Christoffer Carlsson
Przekład: Elżbieta Frątczak-Nowotny
Wydawnictwo: Czarna Owca
Premiera: 20 stycznia 2021
Liczba stron: 520

Pewnej listopadowej nocy w niewielkiej osadzie Marbäck zostaje zamordowana młoda kobieta.

Mimo że w sprawie jest wiele niewiadomych, a podejrzany, Edvard Christensson, wszystkiemu zaprzecza, szybko zostaje osądzony i skazany. Wszystko jest znów w porządku. Ale stare grzechy rzucają długie cienie. Zbrodnia odcisnęła piętno także na życiu innych, zwłaszcza siostrzeńca Edvarda, małego Isaka. Chłopiec dorasta w przekonaniu, że ciąży na nim klątwa, i że pewnego dnia jak jego wuj dopuści się czegoś strasznego… Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy w lesie? Czy prawda wyjdzie na jaw, zanim tragedia naznaczy mieszkańców wioski już na zawsze?

Przepowiednia to smutna, piękna i osobista opowieść o życiu, a jednocześnie trzymająca w napięciu lektura. Perfekcyjnie nakreślona psychologiczna historia skutków zbrodni dla życia małej społeczności.

 

Christoffer Carlsson – zadebiutował w 2010 roku, autor m.in. cyklu o śledczym Leo Junkerze, nagrodzonego przez Szwedzki Instytut Kryminałów. Carlsson jest doktorem kryminologii i autorem licznych prac naukowych z tej dziedziny, wykłada na uniwersytecie w Sztokholmie, a w wolnym czasie pisze powieści.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Przepowiednia" Christoffer Carlsson

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Cienka niebieska linia, Christoffer Carlsson

„Cienka niebieska linia” jest czwartą i ostatnią częścią serii powieści o sztokholmskim policjancie, Leo Junkerze.

04 grudnia 2018

NOWOŚĆ

Przed upadkiem, Christoffer Carlsson

W "Czarnej Serii" Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się powieść "Przed upadkiem" Christoffera Carlssona. To historia śledztwa w sprawie morderstwa młodego socjologa.

16 września 2015

NOWOŚĆ

Niewidzialny człowiek z Salem, Christoffer Carlsson

"Niewidzialny człowiek z Salem" Christoffera Carlssona została uznana przez Szwedzką Akademię Kryminału za najlepszy szwedzki kryminał 2013 roku. Powieść ukazała się ...

31 marca 2015