Program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2022

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 10 maja 2022

Za dwa tygodnie rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2022. Jak co roku będą spotkania autorskie, dyskusje, wykłady… I przede wszystkim możliwość rozmów na żywo, bo wreszcie możemy się spotkać nie tylko za pośrednictwem ekranów!

Co takiego w tym roku czeka nas w czasie kryminalnego tygodnia w stolicy Dolnego Śląska? Mnóstwo! Wspólnie z pisarzami będziemy zastanawiać się, czy kryminał to tylko łatwa rozrywka, kto pomaga bohaterom kryminałów i co takiego jest w małych miasteczkach, że przyciągają jak magnes. Podyskutujemy o buncie, wolności, indywidualistach i własnym zdaniu, nie tylko w kryminałach. Prześledzimy „nowe formy”, czyli słuchowiska i podcasty. Porozmawiamy z autorem światowych bestsellerów i zaangażowanego komentatorem współczesności Donem Winslowem oraz ze szwedzkimi pisarzami kryjącymi się pod pseudonimem Lars Kepler. I oczywiście dowiemy się, w czyje ręce trafi Nagroda Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną ubiegłego roku!

Szczegóły wydarzeń i nazwiska gości znajdziecie w programie.

Wszystkie festiwalowe wydarzenia będą transmitowane online na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego., ale nareszcie będziemy mogli spotkać się na żywo – wpisujcie zatem daty 25–29 maja 2022 do kalendarza i wpadajcie do Wrocławia!

Udostępnij