Premiery księgarskie...

Autor: [press]
Data publikacji: 02 lipca 2007

Liczba stron: 388

02 - 05 lipca:


Zgoda na zabijanie

Vince FlynnWydawnictwo: Rebis , Lipiec 2007
ISBN:978-83-7301-838-9
Tłumaczenie: Zbigniew A. KrólickiOd kilkunastu lat Mitch Rapp walczy dla Ameryki, broniąc jej przed bezwzględnymi terrorystami, opętanymi ideą świętej wojny z Zachodem. Zdołał ocalić życie tysiącom ludzi, lecz jednocześnie zyskał wielu śmiertelnych wrogów, i wśród dżihadystów, i wśród polityków z Kapitolu.
Saudyjski miliarder, ojciec jednej z ofiar Rappa, wyznacza astronomiczną nagrodę za jego głowę. Na cel biorą go były agent wschodnioniemieckiej Stasi i tajemnicze małżeństwo najwyższej klasy zawodowych zabójców. Zaczyna się polowanie. Czy Rappa może spotkać coś gorszego od śmierci?
Vince Flynn jest obecnie jednym z najpopularniejszych autorów thrillerów politycznych. Jego poprzednie książki - Przerwane kadencje, Przejęcie władzy, Trzecia opcja, Podział władzy, Władza wykonawcza i Dzień Pamięci - trafiły na długo na listę bestsellerów "New York Timesa". Flynn pełnił rolę konsultanta przy serialu 24 godziny.Mężczyzna, który się uśmiechał

Henning Mankell


Tytuł oryginału:Mannem som log
Wydawnictwo: WAB , Lipiec 2007
Seria: Mroczna seria
ISBN:978-83-7414-291-5
Liczba stron:388
Wymiary:125 x 195 mm


Na bezdrożach Skanii ma miejsca tragiczny wypadek samochodowy, w którym ginie znany prawnik. Jego syn, Sten Torstensson, jest przekonany, że doszło do morderstwa, i opowiada o swoich przypuszczeniach komisarzowi Wallanderowi. Ten jednak nie chce mu pomóc, pogrążony w depresji po tym, jak na służbie zabił człowieka. Kiedy Torstensson zostaje zastrzelony, Wallander decyduje się poprowadzić śledztwo. Wkrótce wychodzi na jaw, że ze sprawą wiążą się inne zagadkowe zabójstwa, a każdy krok komisarza śledzi tajemniczy potentat finansowy. Podobnie jak w swoich wcześniejszych powieściach, szwedzki mistrz kryminału stopniowo buduje napięcie, perfekcyjnie kreśląc narodziny zła.Odrobina ludzkich uczuć

Jodi Compton


Wydawnictwo: Świat Książki , Lipiec 2007
ISBN:978-83-7391-810-8
Liczba stron:416
Wymiary:125 x 200 mmSara, udająca prostytutkę, usiłuje rozpracować nielegalną praktykę lekarską. W ten sposób poznaje Cicero, pozbawionego prawa wykonywania zawodu, który staje się jej powiernikiem i kochankiem. Opiekując się dziećmi z trudnej rodziny, rozwiązuje też zdumiewającą zagadkę z ich przeszłości, z samobójstwem matki i podmianą syna. Pasjonująca intryga, mroczna atmosfera.

Udostępnij