Pomornica, Ewa Przydryga

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 22 marca 2023

Pomornica

Autor: Ewa Przydryga
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 22 marca 2023
Liczba stron: 384
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Żółty balonik, zaczepiony o gałęzie krzewów w ogrodzie, wygląda zupełnie niewinnie. Ale kiedy Julka znajduje ukryty w nim adres motelu i numer pokoju, ogarniają ją złe przeczucia. Nie spodziewa się, że to, co wydarzyło się w obskurnym motelu, będzie początkiem dramatu, który powoli zacznie niszczyć jej, do tej pory, spokojne życie. Ewa Przydryga zachwyca kolejnym trzymającym w napięciu thrillerem psychologicznym. „Pomornica” w księgarniach już 22 marca!

Julia razem z mężem Wiktorem wprowadzają się do jej rodzinnego domu, w którego ogródku przed laty wydarzyła się tragedia. Mimo dramatycznych wspomnień kobieta próbuje wraz z Wiktorem rozpocząć tam nowy rozdział w swoim życiu. 

Pod nieobecność męża Julia zauważa w ogrodzie balonik, który skrywa w sobie zaszyfrowaną wiadomość. Prowadzi ona Julię do obskurnego motelu na obrzeżach miasta, do pokoju, w którym nieco wcześniej doszło do brutalnego gwałtu. Kiedy jeszcze tego samego dnia w domu małżeństwa zjawia się policja, a Wiktor zostaje aresztowany, idealny świat Julii znów rozpada się na kawałki. 

W najmniej spodziewanym momencie upomina się o nią przeszłość. Julia zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę, której początek miał miejsce szesnaście lat temu w domku na drzewie…

Ewa Przydryga w „Pomornicy” odkrywa najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki, odsłania skomplikowane i przerażające relacje rodzinne. Prowadzi czytelnika przez gąszcz emocji, nie dając mu nawet chwili wytchnienia. To historia, której nie sposób zapomnieć!

 

Ewa Przydryga – urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej i autorką cenionych przez krytyków i czytelników thrillerów psychologicznych w stylu „domestic drama”. W swoich książkach zagląda do najbardziej przerażających zakamarków ludzkiej psychiki. Tworzy misterne historie pełne rodzinnych tajemnic i intryg. Mieszka w Gdyni, najczęściej spotkać ją można w nieznanych zakamarkach miasta, gdzie szuka inspiracji do swoich książek. W wydawnictwie MUZA ukazały się dotychczas: „Bliżej niż myślisz”, „Miała umrzeć”, „Topieliska”, „Mursz” i „Nienarodzona”.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Pomornica" Ewa Przydryga

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Pomornica, Ewa Przydryga

Jeśli macie ochotę na klimatyczny thriller, chwilami oniryczny, chwilami klaustrofobiczny, ale nieustannie wywołujący niepokój – zainteresujcie się „Pomornicą”.

11 kwietnia 2023

NOWOŚĆ

Mursz, Ewa Przydryga

Las, który odcisnął krwawe piętno na życiu okolicznych mieszkańców, przypieczętuje także jej los…

13 grudnia 2021