Pielęgniarka, J.A. Corrigan

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 13 lipca 2022

Pielęgniarka

Autor: J. A. Corrigan
Przekład: Jacek Żuławnik
Wydawnictwo: Słowne
Premiera: 13 lipca 2022
Liczba stron: 400
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Doskonale skonstruowany thriller psychologiczny, w którym środowisko medyczne jest tłem do zarysowania skomplikowanej intrygi, pełnej kłamstw, zawiedzionych nadziei i miłości. 

Rose Marlowe jest sumienną pielęgniarką, kochającą żoną, a zarazem  bezlitosną morderczynią.

Mimo że sama przyznała się do zbrodni, jednak trudno jest uwierzyć, by tak krucha i piękna kobieta była zdolna do zabicia z zimną krwią bezbronnego pacjenta.

Theo Hazel, były dziennikarz z ambicjami pisarskimi, wyczuwa, że historia życia Rose skrywa wiele mrocznych tajemnic. Pragnie odwiedzić ją w więzieniu, by wysłuchać jej opowieści historii i przelać ją na papier. Podczas regularnych spotkań Theo odkrywa, że Rose i jej ofiarę łączyła skomplikowana sieć zależności. Chcąc zbadać kulisy sprawy, spotyka się nawet z rodziną zabitego mężczyzny i z matką Rose.

Z każdą kolejną wizytą, z kolejną odbytą rozmową Theo poznaje więcej szczegółów z przeszłości Rose – i krok po kroku utwierdza się w przekonaniu o jej niewinności. 

Poznając historię z perspektywy obojga bohaterów co chwilę sami dajemy się zwieść. 

Kim naprawdę jest Rose? Niewinną kobietą, którą Theo próbuje uratować, czy wyrachowaną morderczynią, zastawiającą na niego sidła?

 

Powieść J.A. Collins wciąga od pierwszej strony. Razem z pisarzem Theo, wędrowałam po wspomnieniach osadzonej w więzieniu pielęgniarki, po kolei odkrywając elementy wstrząsającej układanki. Długo nie wiedziałam, kto w tej historii jest ofiarą, a kto katem. Doskonały, niespieszny thriller. 

Katarzyna Berenika Miszczuk

 

Julie-Ann Corrigan urodziła się w Mansfield w hrabstwie Nottinghamshire. Studiowała w Londynie, gdzie zdobyła licencjat z wyróżnieniem w dziedzinie nauk humanistycznych; jej specjalizacja obejmowała historię współczesną oraz literaturę angielską. Przez kilka lat podróżowała po Europie, ucząc swojego ojczystego języka m.in. w Grecji i Hiszpanii, krajach, których kultura porwała ją i zafascynowała. Po powrocie do Wielkiej Brytanii została dyplomowaną fizjoterapeutką. Mieszka z rodziną w Berkshire.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Pielęgniarka" J. A. Corrigan

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Pielęgniarka, J.A. Corrigan

„Pielęgniarka” J.A. Corrigan zaczyna się tam, gdzie większość klasycznych kryminałów się kończy.

19 września 2022