Pacjentka, Alex Michaelides

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 15 marca 2019

Pacjentka

Autor: Alex Michaelides
Przekład: Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Wydawnictwo: W.A.B.
Premiera: 13 marca 2019
Liczba stron: 402

Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku!

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Pewnego dnia w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Zafascynowany postacią Alicii i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Chce także rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Dokąd zaprowadzą go ich rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

 

Ta książka to rzadkość – thriller idealny. Chciałem tylko do niej zajrzeć, minęło jedenaście godzin – skończyłem lekturę i jestem oszołomiony.

A.J. Finn

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Pacjentka" Alex Michaelides

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Boginie, Alex Michaelides

Wszyscy skrywamy tajemnice, nawet przed sobą.

05 października 2021

NOWOŚĆ

Okiem bibliotekarza: Pacjentka, Alex Michaelides

Najbardziej szokujące nie są historie o duchach czy zjawiskach paranormalnych, ale o tym, do czego zdolna jest bestia ukryta w człowieku.

09 lipca 2019