Oddech, Nina Igielska

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 19 września 2022

Oddech

Autor: Nina Igielska
Wydawnictwo: Agora
Premiera: 24 sierpnia 2022
Liczba stron: 272

Spotkanie człowieka, którego się kochało, jest jak powrót na miejsce zbrodni.

Eleganckie wnętrza i eleganccy goście, którzy zjawili się tu, żeby spijać słowa z ust Profesora, pisarza i celebryty. Ale jest jeszcze ona, Kaja, wsłuchana w jego odpowiedzi, ale inaczej, jakby posługiwał się szyfrem, który tylko ona potrafi odczytać. Co robi w gronie nastolatek i studentek zafascynowanych autorem, który jest ulubieńcem mediów i bywalcem telewizji śniadaniowych? Czego Kaja chce od Profesora? Oczarować go? Uwieść? Wciągnąć w pułapkę? Poniżyć?

Między Kają a Profesorem zaczyna się niebezpieczna gra, która trwać będzie całą noc. Jeszcze nie wiemy, kto jest myśliwym, a kto ofiarą, lecz polowanie już się rozpoczęło. A z każdym jego epizodem coraz bardziej dręczące staje się pytanie: co wydarzyło się wcześniej...

Igielska w debiutanckiej powieści Oddech wirtuozersko gra literackimi motywami, kliszami i stereotypami, by wyprawić czytelnika w świat pełen mroku, duszny, przesiąknięty niebezpieczną erotyką i tajemnicą. W powieściowym gabinecie luster nikt niczego nie może być pewien, a autorka nie jeden raz wyprowadzi swoich czytelników w pole, ku ich głębokiej satysfakcji.

 

Nina Igielska – urodzona w Szczecinie, autorka opowiadań i powieści. Opowiadanie Wystrzeleni chłopcy, podziurawione dziewczynki zdobyła drugie miejsce w konkursie Literacki Debiut Roku, organizowanym przez wydawnictwo innowacyjne NovaeRes. Powieścią Oddech debiutuje na rynku wydawniczym.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Oddech" Nina Igielska