Od dziś w sprzedaży - Crichton i Vargas Llosa!

Autor: [press]
Data publikacji: 20 września 2007

Liczba stron: 304

Następny

Michael Crichton  


Wydawnictwo: Amber , Wrzesień 2007
ISBN:978-83-241-2898-3
Liczba stron:304
Kto będzie następnym celem? Frank Burnet, pacjent cudem wyleczony z raka, zamiast szczęścia czuje paraliżujący strach. Bo rozpoczyna się polowanie. Na niego, na jego najbliższych. Na coś, co jest warte trzy miliardy dolarów. Gdy nauka daje człowiekowi niewyobrażalne możliwości poprawiania natury, każdy z nas staje wobec niebezpieczeństwa, o jakim nikt nie śnił w najgorszych snach. Koszmar Franka Burneta już się rozpoczął.
 

 

Hymn smutku

Michael Koryta

Wydawnictwo: Amber , Wrzesień 2007
ISBN:978-83-241-2901-0
Liczba stron:248
Ed Gradduk nie jest postacią świetlaną. Nieraz wchodził w konflikt z prawem. Ale prywatny detektyw Lincoln Perry nie wierzy, że jego kolega z dzieciństwa byłby zdolny do zabójstwa. Wszczyna śledztwo, by znaleźć prawdziwego mordercę. Jego chłodny profesjonalizm zmienia się w obsesję, gdy Ed ginie podczas próby ucieczki. Od podejrzanej dzielnicy, w której obaj dorastali, przez komendę policji w Cleveland, po biuro prokuratora - Perry musi wytropić, co kryje się za śmiercią przyjaciela. Jest mu to winien. Bo kiedyś zrobił coś, co wystawiło ich przyjaźń na najcięższą próbę.

 

Kto zabił Palomina Molero?

Mario Vargas Llosa

Wydawnictwo: Znak , Wrzesień 2007
ISBN:978-83-240-0864-3
Liczba stron:152Kiedy w makabryczny sposób zamordowany zostaje młodziutki śpiewak boler, tropem zbrodniczej zagadki podąża dwójka nietypowych policjantów. Silva, mistrz dedukcji, który potrafi skłonić do mówienia najbardziej opornych milczków, oraz Lituma, poznający arkana policyjnej sztuki asystent o bogatej wyobraźni. Cóż jednak może uczynić przedstawiciel władzy wobec siły miłości, szaleństwa i namiętności, nawet jeśli ucieleśnieniem jego obsesji jest znacznie starsza mężatka o rubensowskich kształtach?

Kto zabił Palomina Molero? jest nietypową powieścią detektywistyczną, w której zapadłe mieściny Peru tętnią namiętnością, zakazana miłość prowadzi do zbrodni, a rozwiązywanie zagadki to subtelnie poprowadzona dyskusja o istocie zła i kłębowisku uczuć.


Udostępnij