Nurt, Tim Johnston

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 13 stycznia 2021

Nurt

Autor: Tim Johnston
Przekład: Karolina Iwaszkiewicz
Wydawnictwo: Marginesy
Premiera: 13 stycznia 2021
Liczba stron: 500
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

• Nowy thriller autora światowego bestsellera W dół

• Świetna, trzymająca w napięciu i znakomicie napisana opowieść o tym, jak przeszłość trzyma klucz do przyszłości...

• Powieść wyróżniona Midland Authors Adult Fiction Award

 

Zanim wskoczysz w nurt tej opowieści, dobrze się zastanów. Porwie cię mrok tajemnicy z przeszłości, przytłoczy bólem traumatycznej straty, zmrozi okropieństwem zbrodni. Wyrzuci na brzeg, dopiero, gdy na bezdechu dotrzesz do ostatniej strony, ale niesamowity nastrój tej powieści pozostanie z tobą już na zawsze.

Marta Bratkowska, KSIĄŻKI. Magazyn do Czytania

 

Kiedy dwie młode kobiety – Caroline i Audrey – opuszczają kampus uczelni w środku zimy i jadą ponad tysiąc kilometrów na północ do Minnesoty, nagle – dosłownie kilka kilometrów od domu – muszą walczyć o życie w lodowatych wodach rzeki Black Root. Audrey udaje się przeżyć. Śmierć Caroline, które okazuje się nie być zupełnie przypadkowa, mocno uderza w mieszkańców małego miasteczka, przypominając o innej młodej kobiecie, która straciła życie w tej samej rzece dziesięć lat wcześniej i której niewykryty zabójca wciąż może mieszkać wśród nich. 

Jeden ojciec jest zmuszony ponownie przeżywać dawną tragedię, podczas gdy największym pragnieniem drugiego staje się postawienie zabójcy dziewczyny przed sądem. Audrey, która przeżyła lodowatą kipiel, nie może uwolnić się od poczucia, że wiąże ją z tą wcześniej nierozwiązaną sprawą coś więcej niż tylko rzeka. 

Wkrótce zostaje zmuszona podjąć własne dochodzenie. Przy tej okazji wyjdą na wierzch dawno skrywane sekrety i powróci przemoc, która od dawna kłębi się tuż pod powierzchnią miasta. Upiory zamrożone w czasie, duchy i demony, oskarżeni i winni – wszystko budzi się do życia w tym skutym śniegiem i lodem północnym mieście, gdzie nie można czuć się bezpiecznie. Czy sprawiedliwości stanie się zadość? 

Świetna, trzymająca w napięciu i znakomicie napisana opowieść o tym, jak przeszłość trzyma klucz do przyszłości...

Człowiek tak naprawdę nie zna samego siebie. Myśli, że zna, ale tak nie jest. Każdy ma w sobie coś, co sięga głębiej niż wychowanie, przekonania, odznaka czy czego się w życiu trzyma. A potem tam dociera i cóż... Dobro i zło to tylko słowa.

 

Tim Johnston – amerykański pisarz i nauczyciel kreatywnego pisania, autor powieści W dół (2015, Marginesy 2016), powieści młodzieżowej Ever So Green (2002) oraz zbioru opowiadań Irish Girl (2009), za którą otrzymał Katherine Anne Portez Prize in Short Fiction, a tytułowe opowiadanie ze zbioru wyróżniono O. Henry Prize, New Letters Award for Writers i Gival Press Short Story Award. 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Nurt" Tim Johnston

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Nurt, Tim Johnston

To nurzanie się w bolesnych emocjach bohaterów sprawia, że „Nurt” jest trudnym, zmuszającym do refleksji czytelniczym doświadczeniem.

11 lutego 2021

NOWOŚĆ

Nurt, Tim Johnston: fragment

„Nurt” to trzymająca w napięciu opowieść o tym, jak przeszłość trzyma klucz do przyszłości. Mamy dla Was fragment!

15 stycznia 2021

RECENZJA

W dół, Tim Johnston

Ta powieść nie nadaje się dla miłośników wartkiej akcji. W warstwie fabularnej dzieje się tu bowiem tyle co nic – pewnego dnia młoda dziewczyna znika w górach, a jej ...

04 kwietnia 2016

NOWOŚĆ

W dół, Tim Johnston

"W dół" Tima Johnstona to błyskotliwy THRILLER o więzach krwi i walce o przetrwanie. Powieść ukazała się dziś nakładem Wydawnictwa Marginesy, pod naszym patronatem.

16 marca 2016