Noc, w której zniknęła, Lisa Jewell

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 15 czerwca 2022

Noc, w której zniknęła

Autor: Lisa Jewell
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 15 czerwca 2022
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Wszystko zaczęło się już pierwszego dnia, kiedy znalazłam kartonowy znak przybity do płotu. Ktoś napisał na nim: „Kop tutaj”.

Tak właśnie zrobiła.

W ten sposób pisarka kryminałów, Sophie, trafiła na sprawę zaginięcia nastolatki z Upfield Common. Kobieta przeprowadziła się w te okolice ze swoim partnerem, który w lokalnej szkole objął posadę dyrektora. Jednak tęsknota za Londynem sprawia, że nie potrafi odnaleźć się w nowym otoczeniu. Za sprawą tajemniczej wiadomości miejsce to staje się dla niej zdecydowanie bardziej intrygujące.

Dwa lata wcześniej 19-letnia Tallulah wyszła na randkę, zostawiając synka pod opieką swojej matki. Wtedy Kim widziała córkę po raz ostatni. Poszukiwania zaginionej doprowadziły kobietę do Mrocznego Domu, w którym feralnego wieczoru dziewczyna była na imprezie. Wszystko wskazywało na to, że wyszła stamtąd w towarzystwie partnera. Nie udało się ustalić, jakie były dalsze losy tej dwójki.

Tajemnicze zaginięcie, opuszczona rezydencja, rodzinne sekrety i niewyleczone traumy składają się na opowieść przyprawiającą o dreszcze. Lisa Jewell z wyczuciem opowiada o niszczącej sile obsesji i tych, którzy stają się jej ofiarami.

 

Lisa Jewell jest autorką szesnastu powieści, które odniosły spektakularny sukces na całym świecie, włączając w to bestsellery „New York Timesa” – Idealną rodzinę oraz Kiedy ciebie nie ma czy Invisible Girl.

Powieści Jewell sprzedały się łącznie w ponad 2 milionach egzemplarzy na rynkach anglojęzycznych i zostały przetłumaczone na 16 języków.

W 2021 roku autorka została uhonorowana złotą nagrodą Nielsen Bestseller Award za ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy Idealnej rodziny na całym świecie.

Lisa Jewell mieszka w Londynie z mężem i dwiema córkami.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Noc, w której zniknęła" Lisa Jewell

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Niewidzialna dziewczyna, Lisa Jewell

Thriller psychologiczny, pełen poczucia krzywdy, samotności i odrzucenia oraz nagromadzonego przez lata żalu.

18 lutego 2022

NOWOŚĆ

Idealna rodzina, Lisa Jewell

Jeden dom. Dwie rodziny. Trzy ciała.

29 kwietnia 2021

NOWOŚĆ

Kiedy ciebie nie ma, Lisa Jewell

Miała piętnaście lat i była ukochaną córką swojej matki. Miała przed sobą całe życie. I nagle, w mgnieniu oka, Ellie zniknęła.

30 października 2018