Nikt, Maciej Kaźmierczak

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 02 marca 2022

Nikt

Autor: Maciej Kaźmierczak
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 02 lutego 2022
Liczba stron: 352

Zło ma wiele imion, jedno z nich to „NIKT”. 

Mroczna i brudna historia przesiąknięta tym, co w człowieku najniebezpieczniejsze – poczuciem bezkarności. Doskonały kryminał, w którym psychika i moralność czytelnika zostają wystawione na nie lada próbę. Tutaj nic nie jest oczywiste! „Nikt” Macieja Kaźmierczaka zachwyci wszystkich tych, którzy od książek oczekują silnych emocji i solidnej dawki adrenaliny. W księgarniach już od 2 lutego!

W łódzkiej kamienicy znaleziono ciało Moniki Maj. Choć młoda kobieta miała podcięte żyły, to na brzegu wanny tylko w jednym miejscu dostrzeżono ślady krwi. Zupełnie jakby dziewczyna przyjęła pozę i zastygła w bezruchu. Sprawa trafia w ręce podkomisarz Kamili Szolc. Ta podejrzewa, że kobieta została zamordowana, a sprawca nieudolnie upozorował jej samobójstwo. 

Wkrótce na jaw wychodzą kolejne wstrząsające fakty. Dokładnie rok wcześniej, w tym samym mieszkaniu zginęła inna kobieta – Karolina Gryz. Oficjalną przyczyną śmierci było samobójstwo. Obecne wydarzenia rzucają jednak zupełnie nowe światło na sprawę sprzed roku. Czy doszło do fatalnej pomyłki śledczych? Jak naprawdę zginęła Karolina Gryz? Czy Monika Maj została zamordowana, bo wiedziała zbyt wiele?

Podczas gdy śledczy pracują nad rozwiązaniem zagadki, dostają kolejne zgłoszenie. W pobliskim lesie przypadkowy przechodzień natrafił na wpół powieszoną i nieprzytomną nastolatkę. Ślady na jej ciele wskazują, że była torturowana. Choć zbrodnia różni się od wcześniejszych, to intuicja podpowiada Szolc, że dziewczyna może być kluczem do rozwiązania sprawy. Ma nadzieję, że jej zeznania pomogą skierować śledztwo na właściwe tory. Ale ofiara nie jest skora do współpracy, a na pytania o to, kto ją więził, drżącą ręką zapisuje tylko jedno słowo: NIKT…

„Nikt” to wyjątkowo mroczny i niepokojący kryminał. Historia stworzona przez Macieja Kaźmierczaka wciąga już od pierwszych stron i do samego końca nie pozwala na odłożenie książki. Postaci wzbudzają nie tylko strach, grozę, ale i ciekawość. Czytelnik wraz z bohaterami odkrywa kolejne tajemnice i sekrety, które zaprowadzą go do finału tej historii. A ten jest niemożliwy do przewidzenia! Mocny. Szokujący. Wbijający w fotel! „Nikt” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów gatunku! 

 

Maciej Kaźmierczak – autor zbioru opowiadań „Zwierzyna” (2015) oraz powieści: „Polowanie na kaczki” (2017), „Wszechmocny” (2018) „Dziennikarz” (2020), „Martwy ptak” (2021). Opublikował kilkadziesiąt opowiadań, za jedno z nich został nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Prowadzi pesymistyczny profil „Lepiej nie będzie”, a także znany jest pod pseudonimem Poważny Postczłowiek.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Nikt" Maciej Kaźmierczak

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Larwy, Maciej Kaźmierczak

Trzeci tom serii z komisarzem Robertem Foksem.

26 marca 2024

NOWOŚĆ

Skowyt, Maciej Kaźmierczak

Drugi tom serii kryminalnej z komisarzem Robertem Foksem.

05 października 2023

NOWOŚĆ

Pomsta, Maciej Kaźmierczak

Kto i dlaczego zabija pochodzące z bogatych domów nastolatki? Jaki w tym udział ma warszawska mafia, dilerzy narkotyków i handlarze ludźmi?

25 maja 2023

NOWOŚĆ

To mnie zabije, Maciej Kaźmierczak

Thriller psychologiczny inspirowany kultowym filmem "Leon zawodowiec".

06 lutego 2023

RECENZJA

Martwy ptak, Maciej Kaźmierczak

„Martwy ptak” to mroczny, momentami wręcz duszący klimat, problemy życiowe i trudne relacje.

13 maja 2021