Nieznajomi, C.L. Taylor

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 10 lutego 2021

Nieznajomi

Autor: C.L. Taylor
Przekład: Anna Esden-Tempska
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 10 lutego 2021
Liczba stron: 384
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Kolejny thriller autorki miliona sprzedanych książek, który znalazł się w pierwszej dziesiątce bestsellerów „Sunday Timesa”.

Troje zwykłych ludzi, którzy nie mają pojęcia, że jest ktoś czwarty.

Ktoś, kto wciągnie ich w swój misterny morderczy plan.

A może znajdą się w nim przypadkowo?

Ursula, żyjąca z poczuciem, że to przez nią zginął jej ukochany, próbuje ratować maltretowaną przez męża kobietę.

Alice najwyraźniej nie ma szczęścia w miłości ­ – z chwilą gdy poznaje nowego mężczyznę, ktoś zaczyna ją prześladować. A może to właśnie on za tym stoi?

Gareth wciąż wierzy w odnalezienie zaginionego przed laty ojca, zwłaszcza kiedy do domu zaczynają przychodzić dziwne kartki pocztowe.

Tych troje się nie zna. Choć ich drogi przecinają się w mieście, w którym ostatnio znikają ludzie, pozostają sobie obcy… Aż do pewnego wieczoru, kiedy razem znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. I będą musieli połączyć siły, żeby przeżyć.

 

C.L. Taylor, brytyjska pisarka pochodząca z Worcester. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Northumbrii. Po studiach mieszkała dwa lata w Londynie, a następnie trzynaście lat w Brighton. Obecnie mieszka wraz z partnerem i synem w Bristolu. Karierę literacką rozpoczęła w 2005 roku od wielokrotnie nagradzanych opowiadań publikowanych w gazetach i magazynach dla kobiet, m.in. w „Sunday People” i „Sunday Express”. Jest autorką sześciu thrillerów psychologicznych, które stały się bestsellerami. Zdobyła Dead Good Books Reader Award w latach 2015, 2016, 2017 i 2018, Hearst Big Book Award w roku 2018 oraz Kobo Crime/Thriller w latach 2015 i 2016, a jej książki sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym milion dwieście tysięcy egzemplarzy i zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia jezyków. Prawa do ekranizacji jednej z powieści („The Escape”) kupiła firma producencka Feel Films, stojąca za sukcesem emitowanego przez BBC serialu „Jonathan Strange i Pan Norrell”.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Nieznajomi" C.L. Taylor

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Zanim powróci strach, C.L. Taylor

Lou bardzo chciałaby normalnie żyć. Śmiać się, planować, kochać.

05 października 2020

NOWOŚĆ

Zanim powróci strach, C.L. Taylor

Czasem twoja pierwsza miłość nie pozwala ci odejść…

01 lipca 2020

RECENZJA

Teraz zaśniesz, C.L. Taylor

Ile to już razy twórcy kryminałów wysyłali swoich bohaterów na opustoszałe wyspy, izolowali ich od reszty świata, wrzucali w sam środek sztormów, wichur i ulew?

09 września 2019

NOWOŚĆ

Teraz zaśniesz, C.L. Taylor

Siedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo. Premiera już dziś, pod naszym patronatem!

03 lipca 2019