Łzy pajaca, Maurizio de Giovanni

Autor: mat. wyd.
Data publikacji: 19 września 2018

Łzy pajaca

Autor: Maurizio de Giovanni
Przekład: Maciej A. Brzozowski
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Premiera: 19 września 2018
Liczba stron: 220
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Neapol, rok 1931. Przez miasto razem z lodowatym wiatrem przebiega wiadomość: Arnoldo Vezzi, artysta światowego formatu, został znaleziony martwy w swojej garderobie. Powieść „Łzy pajaca” ukazała się dziś pod naszym patronatem.

Neapol, rok 1931. Kończy się marzec, ale wiosny jeszcze ani śladu. Przez miasto razem z lodowatym wiatrem przebiega wiadomość: Arnoldo Vezzi, wielki tenor, artysta światowego formatu, przyjaciel Duce, został znaleziony martwy w swojej garderobie w teatrze San Carlo tuż przed występem. Śledztwo ma prowadzić komisarz Luigi Alfredo Ricciardi. Niezwykły śledczy, nielubiany przez przełożonych przez swoją krnąbrność, przez podwładnych oceniany jako nieprzystępny, ma głęboko skrywany sekret: od dzieciństwa widzi zmarłych w ostatnich chwilach życia i z daleka czuje ich ból.

Dni mijają, szef się niecierpliwi, obawiając się nacisków z Rzymu i domaga się schwytania winnego. Mroczna atmosfera dociera do najmniejszych zaułków miasta, niepokój ogarnia mieszkańców wąskich uliczek i pięknych pałaców. Wyczulony na krzywdę ludzi, wierząc w sprawiedliwość, Ricciardi rozpoczyna niebezpieczną wyprawę przez światło i cień w poszukiwaniu mordercy.

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Łzy pajaca" Maurizio de Giovanni

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Miejsce każdego z nas, Maurizio de Giovanni

„Miejsce każdego z nas. Lato Komisarza Ricciardiego” to kolejna część tetralogii Maurizia de Giovanniego. Z dotychczasowych części – najgorętsza, także z powodu ...

09 czerwca 2021

NOWOŚĆ

Bekarty z Pizzofalcone, Maurizio de Giovanni

Drugi po "Metodzie Krokodyla" tom serii o inspektorze Lojacono popularnego włoskiego autora kryminałów. Na jej podstawie zrealizowano popularny serial kryminalny we włoskiej ...

29 lipca 2019

NOWOŚĆ

Krew z mojej krwi, Maurizio de Giovanni

„Krew z mojej krwi” to drugi tom neapolitańskiego cyklu Maurizia de Giovanniego. Premiera już dziś!

03 lipca 2019