Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 27 kwietnia 2021

Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów

Autor: Margota Kott
Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 27 kwietnia 2021
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Marzysz o napisaniu kryminału, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Boisz się błędów logicznych, ciągle myli ci się patomorfolog z patologiem i zastanawiasz się, czy zabójstwo i morderstwo oznaczają to samo? Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów rozwieje wszystkie twoje wątpliwości, wskaże najważniejsze elementy policyjnego śledztwa, także te, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś, a ponadto podpowie, jak skonstruować fabułę, by czytelnik nie mógł się oderwać od lektury. Znajdziesz tu także ciekawostki dotyczące powieści – zarówno światowych bestsellerów, jak i tych bardziej niszowych tytułów – a także ich autorów i historii gatunku, które zaciekawią każdego fana opowieści z dreszczykiem. 

 

Pisanie kryminałów traktuję ŚMIERTELNIE poważnie. Dokładnie tak, jak na to zasługuje. Czytanie to rozrywka, natomiast pisanie to ciężka praca. Bez znajomości warsztatu i wiedzy merytorycznej ani rusz.

Chcesz zostać Pisarzem Kryminałów? Wspaniale! 

Mam dla Ciebie, w związku z tym, dwie wiadomości - dobrą i złą.

Zacznę od tej gorszej (miejmy to już za sobą). Napisać kryminał. Ileż osób o tym marzy? I Ty i ja i wielu, wielu innych. Ostatnimi czasy coraz więcej osób pisze książki i wydaje, lub przynajmniej próbuje wydać. Rozglądając się wokół odnoszę wrażenie, że piszą wszyscy, niewielu zaś czyta. To jest ta zła wiadomość.

Jednak druga, nie jest jedynie dobrą wiadomością. Jest WSPANIAŁĄ wiadomością. Dla Ciebie i dla mnie. Literatura kryminalna bowiem przeżywa w chwili obecnej największy rozkwit. Rządzi! To ten gatunek literatury, po który czytelnicy sięgają najczęściej. Jest więc potencjał, jest moc!

Czas więc założyć różowe okulary, włożyć fajkę w zęby (cóż to za detektyw bez fajki!) i chwycić ostre pióro w dłoń.

Fragment wstępu

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów" Margota Kott

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów

A gdyby tak siąść i napisać kryminał? Od czego zacząć?

30 września 2021