Jo Nesbo i E.S. Gardner

Autor: [press]
Data publikacji: 02 lipca 2007

Wydawnictwo Dolnośląskie

zapowiada lipcowe premiery:Sprawa zdenerwowanej  wspólniczki

E. S. Gardner


przeł. Bartlomiej Madejski
oprawa broszurowa
format – 110x175
liczba stron – 200
ISBN 9788373847019
Cena detaliczna 14,99 zł

Sybil Harlan wie, że jej mąż flirtuje z pociągającą młodą kobietą, z którą prowadzi interesy. Prosi Perry’ego Masona, aby pomógł jej popsuć im pewną transakcję i odzyskać wiarołomnego małżonka. Niestety, szantażysta wpada na trop tej intrygi i dochodzi do morderstwa. Mason musi wybronić swoją klientkę od  oskarżenia o zabójstwo.


SPRAWA SAMOTNEJ DZIEDZICZKI

E.S. GARDNER

przeł. Anna Kloczkowska
oprawa broszurowa
format – 110x175
liczba stron – 224
ISBN 9788373846999
Cena detaliczna 14,99 zł


Zagadkowy anons w rubryce towarzyskiej staje się początkiem podejrzanej sprawy, która ląduje na biurku Perry’ego Masona. Sprawa dotyczy niejakiej Marilyn Marlow, której matka odziedziczyła fortunę po zamożnym pracodawcy. Wkrótce po śmierci testatora, matka Marilyn ginie w wypadku, a majątek przechodzi w ręce dziewczyny. Niestety, najbliżsi krewni zmarłego zrobią wszystko, żeby obalić testament i zostawić Marilyn na lodzie.
Ten, komu uda się przekonać Rose Keeling, świadka podpisania testamentu, wygra wszystko. Marilyn zamieszcza w gazecie tajemniczy anons. Zamierza znaleźć dla Rose idealnego kandydata, który zawróci jej w głowie, a jednocześnie pomoże Marilyn odzyskać jej fortunę. Gdy Rose zostaje zamordowana, Perry Mason wyrusza na poszukiwanie tego, kto zabrał ją na ostatnią randkę…


PENTAGRAM

JO NESBO

przeł. Iwona Zimnicka
oprawa broszurowa
format – 135x205
liczba stron – 368
ISBN 9788373847026
Cena detaliczna 29,90 zł


Komisarz Harry Hole po kolejnej wpadce alkoholowej otrzymuje wypowiedzenie, ale z uwagi na okres urlopowy zostaje jeszcze włączony do śledztwa, które prowadzi komisarz Tom Waaler. Hole podejrzewa Waalera o związek ze śmiercią koleżanki-policjantki, Ellen Gjelten, ale wciąż nie ma na to dowodów.
    Harry Hole tropi seryjnego mordercę, który zastrzelonym przez siebie ofiarom odcina kolejne palce u rąk, a na miejscu zbrodni zostawia znak – pentagram. Hole odkrywa, że miejsca zbrodni układają się na planie Oslo w kształt pięcioramiennej gwiazdy. Policja zatrzymuje podejrzanego, który jednak okazuje się niewinny, jeśli chodzi o seryjne zabójstwa, jest natomiast przemytnikiem broni. Jego zeznania pomagają jednak komisarzowi dotrzeć do prawdy. Pentagram  jest III częścią „Trylogii z Oslo”, na którą składają się Czerwone Gardło i Trzeci klucz.

 

 

/materiały promocyjne Wydawnictwa/

 

Udostępnij