Inkwizytor, Michał Śmielak

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 14 stycznia 2022

Inkwizytor

Autor: Michał Śmielak
Wydawnictwo: Initium
Premiera: 14 stycznia 2022
Liczba stron: 520
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Nie pozwolisz żyć czarownicy.

Księga Wyjścia 22,17

Ksiądz sprzedający fałszywe medaliki o cudownych właściwościach zostaje spalony żywcem przed swoim kościołem. Okoliczności zbrodni jasno wskazują na powrót Inkwizytora, mordercy, który według policji nie żyje od dwóch lat…

W tym samym czasie uzdrowiciel celebryta Jan Sarna dostaje list świadczący o tym, że dotychczasowy porządek został zakłócony, a morderca rozpoczyna kolejny krwawy cykl. Szybko okazuje się, że w tej rozgrywce czas jest najcenniejszą walutą, gdyż z dnia na dzień i bez żadnego ostrzeżenia stosy ponownie zaczynają płonąć.

Jak to możliwe, że niesławny Inkwizytor wrócił i wkroczył ponownie na ścieżkę zbrodni? A może za morderstwo odpowiedzialny jest jego naśladowca? Na uzdrowicieli, znachorów i wróżbitów pada blady strach. Zaczynają się łowy.

Michał Śmielak powraca w fenomenalnej i długo wyczekiwanej kontynuacji „Znachora”.

 

Świetne dialogi, wyraziści bohaterowie i nieprzeniknione pokłady mroku budują nastrój powieści Michała Śmielaka. To precyzyjnie skonstruowany thriller, którego nie wypuścicie z rąk, dopóki nie poznacie rozwiązania zagadki.

Robert Wiśniewski, „Magazyn Dobre Książki”

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Inkwizytor" Michał Śmielak

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Gleba, Michał Śmielak

Michał Śmielak w kolejnej części serii o Glebie – bezczelnej, choć piekielnie skutecznej policjantce, która stara się dostosować do nowego życia z dala od zgiełku ...

23 czerwca 2023

RECENZJA

Pomruk, Michał Śmielak

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady…?

01 czerwca 2023

NOWOŚĆ

Ucichły ptaki, przyszła śmierć, Michał Śmielak

Czterech przyjaciół spędza trzy dni w górach. gdy beskidzkie opowieści, legendy i podania zaczynają ożywać, strach zajmuje miejsce radości.

13 marca 2023

RECENZJA

Postrach, Michał Śmielak

Jeśli chcecie czegoś niesztampowego, trzymającego poziom i otulającego atmosferą grozy i niepokoju, sięgajcie po książki tego autora w ciemno.

23 lutego 2023

RECENZJA

Wnyki, Michał Śmielak

„Wnyki” to powieść, która mówi o tym, co ważne, zachowując jednocześnie klasę i poziom.

13 października 2022

NOWOŚĆ

Pomruk, Michał Śmielak

Każdy może rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, nawet człowiek, który ma zdecydowanie zbyt dużo na sumieniu.

29 kwietnia 2022

RECENZJA

Inkwizytor, Michał Śmielak

„Inkwizytor” Michała Śmielaka to – podobnie jak „Znachor” – mroczny, mocny kryminał pełen brutalnych morderstw oraz opisów tortur, które autor przełamuje ...

03 marca 2022

RECENZJA

Znachor, Michał Śmielak

„Znachor” okazał się mocnym kryminałem z wciągającym wątkiem obyczajowym i nie mniej ciekawymi postaciami, a jednocześnie opowieścią o życiu z chorobą i o ...

31 stycznia 2022

NOWOŚĆ

Wnyki, Michał Śmielak

Autor obnaża ciemne i ponure zakamarki ludzkiej duszy – od wieków niezmiennie podatnej na kuszenie i skłonnej, aby tłumaczyć małe i nikczemne czyny wielkimi ideami.

10 września 2021