Influencerka, Ellery Lloyd

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 12 stycznia 2022

Influencerka

Autor: Ellery Lloyd
Przekład: Aga Zano
Wydawnictwo: Marginesy
Premiera: 12 stycznia 2022
Liczba stron: 328
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Milion ludzi na całym świecie pokochało Emmy Jackson za pokazywanie macierzyństwa bez filtra: czasu pełnego nieprzespanych nocy, wiecznego bałaganu i plam z jedzenia na wszystkich ubraniach. Autentyczna i szczera do bólu Najnajmama stała się dla wielu kobiet wsparciem i inspiracją, a jej profil na Instagramie codziennie jest zasypywany pełnymi uwielbienia komentarzami.

To pozornie prawdziwe życie okazuje się jednak pieczołowicie zaplanowanym działaniem marketingowym, którego koszty często ponoszą najbliżsi Emmy. W dodatku obserwują ją nie tylko fani. Każdemu jej działaniu, każdej zamieszczanej informacji obsesyjnie przygląda się pałająca żądzą zemsty kobieta, gotowa zamienić życie influencerki w koszmar. Czy mąż Emmy i jej agentka zdołają zapobiec tragedii?

Jak wiele można zrobić dla popularności? Kogo i co poświęcić? Czy istnieje granica internetowego ekshibicjonizmu?

 

Ellery Lloyd – literacki pseudonim Collette Lyons i Paula Vlitosa. Ona jest dziennikarką i redaktorką, pracowała między innymi w brytyjskiej edycji magazynu „Elle”, a jej teksty ukazywały się w „The Telegraph”, „Guardianie” oraz „Sunday Timesie”. On jest pisarzem i wykładowcą, od 2011 roku uczy literatury angielskiej i pisania kreatywnego na Uniwersytecie Surrey. W swoim dorobku ma już dwie powieści: Welcome to the Working Week (2007) i Every Day Is Like Sunday (2008).

 

Mieszkają w Londynie, mają córkę Buffy.

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Influencerka" Ellery Lloyd

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Influencerka, Ellery Lloyd

Powieść Lloyda to z jednej strony trzymający w napięciu thriller, z drugiej – książka ostrzeżenie, która sprawi, że na pewno się zawahacie, zanim po raz kolejny ...

20 stycznia 2022