Głęboki sen, Raymond Chandler

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 07 czerwca 2022

Głęboki sen

Autor: Raymond Chandler
Przekład: Bartosz Czartoryski
Wydawnictwo: Karakter
Premiera: 01 czerwca 2022
Liczba stron: 288

Raymond Chandler

Raymond Thornton Chandler, ur. 23 lipca 1888 w Chicago, zmarł 26 marca 1959 w Los Angeles. Niekwestionowany król współczesnego,  “twardego” kryminału, odpowiedzialny za rewolucję gatunku. Jego główny protagonista, Philipe Marlowe, stał się wzorcową figura prywatnego detektywa, razem z Samem Sp...

czytaj więcej

Pierwsza powieść współtwórcy i najwybitniejszego pisarza kryminału noir, Raymonda Chandlera. Nowe tłumaczenie Bartosza Czartoryskiego w końcu pozwala docenić dowcip, błyskotliwość i nieprzeciętną inteligencję głównego bohatera.

Los Angeles u progu lat czterdziestych. Prywatny detektyw, Philip Marlowe, próbuje rozwiązać sprawę szantażu córki bogatego przemysłowca. Wpada w sam środek lawiny wydarzeń, która zagarnia coraz to nowe osoby: eleganckich tuzów półświatka, gorzkie kobiety porzucone przez mężów,  cwaniaczków i zwyczajnych ludzi, którym się nie poszczęściło.

Ikona gatunku: ta pełna zwrotów akcji, napisana niepodrabialnym językiem powieść to więcej niż kryminalna intryga. To portret bezwzględnego nowoczesnego świata i próba zrozumienia, jak powinien się w nim zachować powinien człowiek.

Równocześnie ukazały się też tłumaczenia powieści „Żegnaj, laleczko” i „Wysokie okno”.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Głęboki sen" Raymond Chandler

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Żegnaj laleczko, Raymond Chandler

Philip Marlowe: z podręczną butelką burbona, papierośnicą, gotową do użycia bronią i stale aktualizowaną nieufnością do przeżartego od środka blichtru wyżyn Los ...

24 września 2007