Everest, Wojciech Nerkowski

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 09 listopada 2022

Everest. Poruszę niebo i ziemię

Autor: Wojciech Nerkowski
Wydawnictwo: Lira
Premiera: 09 listopada 2022
Liczba stron: 352
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Jak wiele jesteś w stanie zrobić, by uratować ukochaną osobę?

Na Evereście dochodzi do załamania pogody. W lawinie ginie uczestnik polskiej wyprawy, a trójka jego towarzyszy zostaje uwięziona pod szczytem. Bliscy wspinaczy rozpoczynają walkę o ich życie. Zorganizowanie akcji ratunkowej spada na barki Julii i Krisa, którzy przebywają w Katmandu. Różni ich wszystko: ona to spokojna i zrównoważona tłumaczka literatury, on – hałaśliwy i impulsywny influencer. Muszą połączyć siły i zmierzyć się z monumentalnym wyzwaniem. Przeciwności losu piętrzą się, a szanse na szczęśliwe zakończenie maleją z każdą minutą. Himalaiści są ranni, lawina zabrała cały ich sprzęt. Pogoda uniemożliwia akcję ratunkową. Zresztą nikt się nie kwapi, żeby ruszyć z pomocą.

Rozpoczyna się wyścig z czasem. I z nieznanym przeciwnikiem, bo wydaje się, że komuś zależy na tym, by bliscy Julii i Krisa nie przeżyli…

W tej wciągającej powieści czytelnik zobaczy himalaizm z innej perspektywy. Dramat wspinaczy oglądamy oczami tych, którzy zostali w dolinach. To oni muszą zrobić wszystko, a nawet więcej, by pokonać Everest. Ich historia trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Pozytywnie inspiruje, opowiada o odwadze, nadziei, o prawdziwej przyjaźni, a przede wszystkim o sile miłości.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Everest. Poruszę niebo i ziemię" Wojciech Nerkowski

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Kryptonim Romeo, Wojciech Nerkowski

Szpieg i dwie kobiety. Która okaże się miłością jego życia, a która śmiertelną pułapką?

31 marca 2021

NOWOŚĆ

Okrutnie piękny, Wojciech Nerkowski

Uroda otwiera wiele drzwi. Również te, za którymi czai się śmierć…

21 października 2020

NOWOŚĆ

Przecięcie, Wojciech Nerkowski

„Przecięcie” jest wybuchową mieszanką thrillera i romansu, której akcja zmierza w zawrotnym tempie przez Warszawę, Kraków, Wiedeń i Rzym aż do zaskakującego finału.

07 czerwca 2019

NOWOŚĆ

Spisek scenarzystów, Wojciech Nerkowski

A może - aby osłodzić fakt, że przyszła jesień - sięgniecie po komedię kryminalną? „Spisek scenarzystów” Wojciecha Nerkowskiego to historia śmierci ...

04 września 2017