Dżuma w Breslau

Autor: [press]
Data publikacji: 11 października 2007

Liczba stron: 264


Długo skrywana tajemnica odkryta! 
 

Najnowsza powieść Marka Krajewskiego

DŻUMA W BRESLAU

w sprzedaży już od 11.X. !

Wydawnictwo:WAB , Październik 2007
Seria:mroczna seria
ISBN:978-83-7414-343-1
Liczba stron:264

cena 29.90

 

Najznakomitsza para polskiej powieści kryminalnej - Eberhard Mock i dawny Wrocław - powraca. Krajewski po raz kolejny portretuje swoich bohaterów z mistrzostwem i pasją. Tym razem obraz jest wyjątkowo mroczny.

Breslau, lata 20. ubiegłego wieku. Dwie prostytutki przyjmują nietypową ofertę. Wkrótce policja znajduje ich zwłoki. Sprawę próbuje rozwikłać nadwachmistrz Mock. Gdy po aresztowaniu i przesłuchaniu wszystkich alfonsów z miasta Mockowi udaje się wreszcie ustalić tożsamość zamordowanych dziewczyn, niespodziewanie wychodzi na jaw, że na narzędziu zbrodni znajdują się jego własne odciski palców...


Powieść dostępna jest także na audiobooku w interpretacji autora. Premiera 
wersji audio - płyty CD z nagraniem w formacie mp3 - w dniu premiery książki,
11.10.2007. Czas nagrania - 537 minut.Marek Krajewski
(ur. 1966) najgłośniejszy dziś polski autor kryminałów. Z wykształcenia filolog klasyczny.
W 1999 r. zadebiutował "Śmiercią w Breslau", pierwszą z seri powieści z Eberhardem Mockiem, których akcja rozgrywa się w dawnym Wrocławiu. Kolejne, "Koniec świata w Breslau", "Widma w mieście Breslau" i "Festung Breslau" spotkały się z doskonałym przyjęciem czytelników i krytyki.
Marek Krajewski jest laureatem Paszportu Polityki za rok 2005, Nagrody Księgarzy "Witryna" za najlepszą książkę 2005 oraz Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną roku 2003. JEgo książki są tłumaczone na 12 języków, w tym angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski i hebrajski. W przygotowaniu film fabularny oraz serial telewizyjny o śledztwach Mocka w reżyserii Partyka Vegi. 

Udostępnij