Dzikie psy, Julia Łapińska

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 22 marca 2023

Dzikie psy

Autor: Julia Łapińska
Wydawnictwo: Agora
Premiera: 22 marca 2023
Liczba stron: 448
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Tylko dziki pies potrafi przechytrzyć czającego się w mroku strzelca.

To miało być sentymentalne spotkanie po latach i wymarzony sylwestrowy wieczór na koniec trudnego roku. Za oknem mróz i śnieg, a w urokliwie położonym domu nad jeziorem kilkoro przyjaciół, których łączy zagadkowa historia. Błogi nastrój burzą cztery wystrzały i szybko okazuje się, że nie były to fajerwerki.

Fotoreporter wojenny Kuba Krall i podkomisarz Inga Rojczyk ruszają wydeptanym w śniegu krwawym tropem. Wikłają się w intrygę, która prowadzi od zaginionego chłopca z imigranckiej rodziny do prywatnych tajemnic, o jakich każdy wolałby zapomnieć.

Zamarznięte, przykryte grubą warstwą śniegu jezioro znowu staje się świadkiem niepokojących wydarzeń.

Rok po świetnie przyjętym „Czerwonym Jeziorze” nagrodzonym podczas Festiwalu Kryminalna Warszawa Julia Łapińska powraca z nową powieścią w okolice Bornego Sulinowa. Sugestywnie oddana atmosfera skutego lodem krajobrazu i precyzyjnie nakreślone psychologiczne portrety bohaterów to punkt wyjścia dla historii, która pochłania bez reszty jak ciemna, mroźna noc.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Dzikie psy" Julia Łapińska

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Dzikie psy, Julia Łapińska

To publicystyczne zacięcie autorki sprawia, że chwilami chciałoby się wręcz zapytać: kryminał to czy reportaż?

03 kwietnia 2023

RECENZJA

Czerwone Jezioro, Julia Łapińska

To jedna z tych książek, w których ważniejsze niż „kto” jest „dlaczego”. I to właśnie owo „dlaczego” tworzy fascynującą opowieść, od której trudno się ...

24 marca 2022

NOWOŚĆ

Czerwone Jezioro, Julia Łapińska

Jakie ciemne sprawki łączą uczestników ekskluzywnego przyjęcia ze zbrodniami popełnianymi przed laty w radzieckim garnizonie? Czy miejscowa legenda o żołnierzach ...

23 lutego 2022